Trenčiansky kraj a Bojnice zrekonštruujú priestor pred nemocnicou za viac ako 90.000 eur

14.5.2024
Trenčiansky kraj a Bojnice zrekonštruujú priestor pred nemocnicou za viac ako 90.000 eur
Bojnice

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) a mesto Bojnice sa budú spolupodieľať  na rekonštrukcii priestoru pred vstupom do Nemocnice s poliklinikou  (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach. Zmluvu o združení medzi oboma  partnermi na účel revitalizácie schválilo Zastupiteľstvo TSK na svojom  rokovaní v pondelok (13. 5.).

"Na účel spoločného záujmu zabezpečenia bezproblémového a rýchleho  vjazdu a výjazdu vozidiel rýchlej zdravotnej pomoci do nemocnice a z  nemocnice a celkovej revitalizácie priestoru pred nemocnicou v rámci  prvého dojmu pre pacientov a návštevníkov pri styku s nemocnicou sa TSK a  mesto zhodli na potrebe spoločnej investície do daného priestoru s  cieľom naplnenia spoločného záujmu," skonštatovala krajská samospráva v dôvodovej správe.

Obnova sa dotkne cesty, ktorá sa nachádza nad cestou tretej triedy v  správe TSK a je prístupovou komunikáciou do hlavného vchodu nemocnice,  konkretizoval predseda TSK Jaroslav Baška. "Komunikácia  nie je v  majetku kraja. Spolu s chodníkmi je v majetku mesta, ale pozemky nie sú  vysporiadané. Sú tam viacerí súkromní vlastníci. Dohodli sme sa však, že  cestu i spolu s chodníkmi zrekonštruujeme," priblížil Baška.  Náklady na rekonštrukciu prístupovej cesty si podľa neho rozdelí kraj a  mesto v pomere 60:40, pričom 60 percent celkových nákladov bude platiť  kraj.  

V návrhu zmluvy o združení je uvedená špecifikácia dotknutých  nehnuteľností, spôsob združovania finančných prostriedkov, mechanizmus,  ktorým sa budú zmluvné strany podieľať na financovaní stavby, určená  zodpovednosť za realizáciu stavby a stanovenie spôsobu úpravy  vlastníckych vzťahov po dokončení jej realizácie. Náklady na  revitalizáciu priestoru odhadli na viac ako 90.000 eur.

Návrh zmluvy o združení musí odobriť ešte mestské zastupiteľstvo v Bojniciach.

Ďalšie správy