Quantcast

Trenčiansky kraj opraví v budúcom roku aj úseky ciest v okrese Prievidza

23.11.2021
Trenčiansky kraj opraví v budúcom roku aj úseky ciest v okrese Prievidza

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) investuje v budúcom roku zo svojho  rozpočtu do súvislých opráv ciest II. a III. triedy 7,5 milióna eur.  Plán súvislých opráv ciest na rok 2022 schválilo v pondelok (22. 11.)  Zastupiteľstvo TSK.

Ako informoval predseda TSK Jaroslav Baška, kraj v budúcom roku opraví  51 úsekov ciest v celkovej dĺžke takmer 60 kilometrov. Najviac úsekov,  deväť, opravia v okrese Považská Bystrica. Po sedem úsekov v okresoch  Trenčín, Myjava a Púchov, po päť úsekov v okresoch Ilava a Nové Mesto  nad Váhom, po štyri v okresoch Prievidza a Bánovce nad Bebravou a tri v  okrese Partizánske.

Najdlhším úsekmi budú cesty Ostratice – Žabokreky v okrese Partizánske  (2,82 kilometra), Nitrianske Rudno – Diviaky v okrese Prievidza (2,8  kilometra), úsek v obci Podlužany v Bánovskom okrese (2,3 kilometra),  Dolná Súča – Polníky v Trenčianskom okrese (2,2 kilometra), Myjava –  Turá Lúka (2,1 kilometra) a Nové Mesto nad Váhom – Dolné Srnie (dva  kilometre).

Úseky na opravu vybrali na základe stavu ciest a podľa požiadaviek  zástupcov samospráv a krajských poslancov za daný okres. S opravami sa  začne v druhej polovici budúceho roka, zhotoviteľov vyberú verejným  obstarávaním.

Ďalšie správy