Quantcast

Tretí ročník zbierky Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok prekonal očakávania organizátorov. Zbierala aj Horná Nitra

6.1.2021
Tretí ročník zbierky Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok prekonal očakávania organizátorov. Zbierala aj Horná Nitra

Seniorom spríjemnili Vianoce krabice od darcov

Okrem domovov dôchodcov sa dostali škatule aj do denných stacionárov, hospicov, liečební či do nemocníc.

Tretí ročník zbierky Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok  prekonal očakávania organizátorov. Vyzbieralo sa 75.339 škatúľ, ktoré  putovali do vyše 1200 zariadení. Uviedla to spoluorganizátorka  zbierky Silvia Slobodová. Cieľom iniciatívy je vo vianočnom období  potešiť osamelých seniorov. Škatule od topánok napĺňajú dobrovoľní  darcovia jedlom, kozmetikou či drobnosťami.

"V septembri sme ešte diskutovali s Jankou Galatovou (autorkou  myšlienky), či zbierku vôbec môžeme tento rok zorganizovať  vzhľadom na pandémiu a naše zmenené situácie. Janka bola čerstvo naspäť v  práci a ja som mala trojmesačné bábätko. No zhodli sme sa, že zbierku  musíme spraviť práve preto, že starkí sú odrezaní od blízkych celý rok a  poznačení pandémiou," skonštatovala Slobodová.

Okrem domovov dôchodcov sa dostali škatule aj do denných stacionárov,  hospicov, liečební či do nemocníc, na oddelenia dlhodobo chorých,  geriatrie alebo onkologické oddelenia, či k lokálnym charitám. "Nakoniec sme oslovovali samosprávy a vyzvali starostov, aby potešili svojich osamelých seniorov," doplnila Slobodová.

So zbieraním škatúľ pomáhalo 201 kontaktných osôb. Vzhľadom na pandémiu  ich organizátorky povzbudzovali, aby si dohodli externé zberné miesta a  vyhli sa tak individuálnemu stretávaniu s každým darcom. Škatule museli  tiež po prebratí kontaktnou osobou stáť v karanténe, ďalšiu absolvovali  po odovzdaní v zariadeniach. "Motivovali sme darcov, aby do škatúľ  pridávali vlhké utierky, rúška a dezinfekcie, keďže sa v týchto časoch  každému zídu, ale mali sme predpísané aj pokyny z dôvodu hygieny," priblížila ďalej Slobodová.

Ďalšie správy