Quantcast

Už ste ho vyskúšali? Moderný dopravný prostriedok 21. storočia

7.10.2021
Už ste ho vyskúšali? Moderný dopravný prostriedok 21. storočia

Obľúbenosť osobnej elektrickej dopravy každým rokom narastá. Netýka sa to však len automobilov, ale aj zariadení, ktoré nám uľahčujú a umožňujú našu osobnú prepravu na dvoch kolesách.

Rovnako ako bicykle, sa aj elektrické kolobežky preto stali bežným mestským dopravným prostriedkom, na ktorého pohon nemusíte využívať vlastnú energiu a dopraviť sa na požadované miesto rýchlo a bez akéhokoľvek problému.

Lacné, dostatočne rýchle, ekonomické a pohodlné. Elektrické kolobežky sa pre svoje obrovské výhody stali bežným dopravným prostriedkom 21. storočia. Tak sa poďme spoločne o tom presvedčiť.

Elektrické kolobežky to poriadne roztočili

Z exotickej hračky k pohodlnému dopravnému prostriedku. Asi nikto z nás netušil, aký obrovský úspech bude mať toto multifunkčné zariadenie, ktoré dnes s obľubou používajú takmer všetci. A dôvodov je hneď niekoľko.

Elektrický pohon a dokonalé vyhotovenie kostry kolobežky dodáva tomuto zariadeniu silu potrebnú na fungovanie v bežných podmienkach nielen mestskej dopravy. Moderné elektrické kolobežky to poriadne roztočili na všetkých „frontoch“, vďaka čomu si pri ceste do práce, školy alebo obchodu ušetríte nielen svoje nohy, ale aj čas a v podstate i peniaze.

Príjemná cestovná rýchlosť

Elektrická kolobežka pre dospelých dosahuje spravidla maximálnu rýchlosť 25 km/h, u niektorých modelov je to 30 až 35 km/h. Detské modely kolobežiek na elektrický pohon dosahujú zväčša rýchlosť do 6 km/h, čo je dosť na to, aby ste sa aj s dieťaťom rýchlo dostali presne tam, kam potrebujete.

Pri týchto zariadeniach, rovnako ako pri autách, si treba však uvedomiť, že o aktuálnej rýchlosti rozhodujú aj okolité podmienky. Presnejšie stav terénu, profil povrchu a vaša telesná hmotnosť.

Sloboda pohybu, skladovania i parkovania

Moderné elektrické kolobežky majú tiež tú výhodu, že sa s nimi môžete pohybovať nielen po vozovke, ale aj po peších zónach, t.j. sloboda pohybu je oveľa širšia, pretože nebudete musieť chodiť po dvoroch, parkoch a námestiach.

Nepochybnou výhodou kolobežky je, že pre jej odstavenie nepotrebujete ani žiadne špeciálne parkovacie miesto. Elektrická kolobežka sa predsa so svojou minimálnou hmotnosťou ľahko zložiť a vziať so sebou do budovy alebo na konkrétne miesto tak, aby ste ju mali neustále pod kontrolou. To všetko pri minimálnej údržbe.

Dlhá výdrž, vysoký komfort a ohľaduplnosť k životnému prostrediu

Na záver to najdôležitejšie. Dostatočne veľká kapacita batérie a výkon elektrickej kolobežky vám na jedno nabitie poskytne na dlhých cestách ten najvyšší komfort a pohodlie.

Nepopierateľnou výhodou elektrickej kolobežky je však jej šetrnosť k životnému prostrediu. Počas pohybu dopravný prostriedok nevypúšťa do ovzdušia škodlivé výfukové plyny, čo znamená, že nepoškodzuje životné prostredie a ľudí. Je tiež prakticky tichá, takže ideálna na všetky cesty, aj tie v prírode.

Ak teda zvažujete kúpu elektrickej kolobežky na každodenné výlety kratších vzdialeností, potom je tento druh osobnej dopravy veľmi dobrou voľbou. Cena zariadenia je veľmi rozumná, je to zároveň ľahko manévrovateľný, ekologický, dostatočne rýchly a ekonomický spôsob dopravy. Tak to s ním vyskúšajte a svoje okolie na dvoch kolesách jednoducho spoznávajte.

 Zdroj obrázka:  r.classen/Shutterstock.com

Ďalšie správy