Quantcast

V bojnickej nemocnici zaočkovali proti ochoreniu COVID-19 už približne 6300 ľudí

4.3.2021
V bojnickej nemocnici zaočkovali proti ochoreniu COVID-19 už približne 6300 ľudí

Očkovanie v tamojšom vakcinačnom centre podstúpili okrem zdravotníkov či pracovníkov v sociálnych službách i učitelia.

Zdravotníci z Nemocnice s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v  Bojniciach doposiaľ podali vakcíny proti ochoreniu COVID-19 približne  6300 ľuďom. Očkovanie v tamojšom vakcinačnom centre podstúpili okrem  zdravotníkov či pracovníkov v sociálnych službách i učitelia.

"Za tri mesiace sme u nás zaočkovali zatiaľ 6300 ľudí, rýchlosť  vakcinácie bola daná tým, koľko nám pridelili vakcín. Prvý mesiac sme  zaočkovali približne 2000, vo februári 4000 a v marci približne 300  osôb," konkretizoval riaditeľ NsP Prievidza Vladimír Vido. Vakcínu v  Bojniciach podľa neho dostalo 691 učiteľov a 50 až 60 percent  nemocničných zamestnancov.

"Myslím, že iná cesta, ako sa dostať z tohto marazmu, neexistuje. V  nemocnici bolo doposiaľ počas prvej a druhej vlny chorých približne 120  zamestnancov. Po prvom preočkovaní máme k tomuto týždňu práceneschopných  40 pracovníkov. Už len po prvom očkovaní tak klesla ich pozitivita," ozrejmil Vido.

Bojnickú nemocnicu podľa neho vybrali spolu s Fakultnou nemocnicou v  Trenčíne ako zariadenia, ktoré majú plniť dve úlohy, okrem vakcinácie i  distribúciu vakcín do ostatných nemocníc na Slovensku. "Vakcíny sme  distribuovali zatiaľ približne do 25 nemocníc, z veľkých je to tá v  Poprade, Prešove, Nových Zámkoch či vojenská nemocnica," dodal.

Ďalšie správy