V Prievidzi bude bežať šesť bežcov z Kene. Odstavené budú viaceré ulice

12.9.2023
V Prievidzi bude bežať šesť bežcov z Kene. Odstavené budú viaceré ulice

Odstávka bude v sobotu 16. septembra. Dotkne sa predovšetkým sídliska Píly.

V sobotu 16. septembra 2023 sa v Prievidzi koná 4. ročník bežeckého podujatia Brose Night Run Prievidza. Bude trvať od 15:30 do 20:00. Na viacerých uliciach preto bude zmenená premávka a niektoré budú odstavené úplne.

Časový rozpis odstávok

Priestor priemyselného parku, teda budúci obchvat mesta Prievidza až po Riečnu ulicu bude uzavretý od 16:30 do 20:00.

Riečna ulica bude zjednosmernená od 16:30 do 20:00.

Časť Bojnickej cesty v blízkosti športovej haly a Ul. Sama Chalupku bude čiastočne uzavretá v čase od 16:30 do 19:45.

Jednosmerky na sídlisku Píly na Ul. M. R. Štefánika budú uzavreté v čase od 16:00 do 20:00. Od rána 7:00 na nich bude platiť zákaz zastavenia.

V okolí jednosmeriek na sídlisku Píly budú uzavreté všetky výjazdy z bočných ciest (ako počas Baníckeho jarmoku) a bude nutné využiť výjazd zo štvrte na opačnú stranu.

Odstávka sa dotkne týchto ulíc

Úplná uzávera - M. Brose, Letisková ul., prístupová komunikácia k súkromnému areálu v priestore garáží na Sadovej ulici, Golfová ul., Úzka ul., Stredná ul., Priechodná ul., S. Chalupku, Š. Králika, F. Madvu, M. R. Štefánika, Krmana, B. Björnsona, J. C. Hronského, Trhová, Paulého, Svätoplukova, Krajná, Vnútorná, Súbežná, Benického, Gavloviča, Škopca, Banícka, chodník v mestskom parku.

Čiastočná uzávera - Riečna ulica, Bojnická cesta, Mierové nám.

Sprievodný program a harmonogram

Brose Night Run Prievidza sa začne detskými behmi v areáli priemyselného parku, ktoré budú trvať od 15:30 do 16:30. Večerný beh sa bude konať vo dvoch vlnách. Najskôr na štart vybehnú elitní atléti o 17:30, potom o 18:30 bude samostatný štart pre hobby bežcov a štafetárov.

Na trati bude pre pretekárov aj divákov pripravená bubnová šou, pyro šou, svetelná šou, ľudová hudba, dvaja DJ-i na streche auta a ďalší DJ vnútri veľkého párty stanu, ktorým bude prechádzať trať.

Pred Hotelom Magura bude od rána k dispozícii aj káva a čapované nápoje, pretože o 10:00 odtiaľ bude štartovať predposledná etapa cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Organizátori sa spojili a rozhodli sa na tomto mieste pripraviť program aj pre divákov, ktorý bude rozdelený na doobednú a podvečernú časť.

Medzinárodná účasť

Certifikovaná trať v dĺžke desať kilometrov tento rok priláka atlétov z celého Slovenska a na štart sa postavia aj šiesti bežci z Kene, jedna z Nórska a štyria rýchli Česi.

Aktuálne najlepší slovenský vytrvalec Peter Ďurec sa tu pokúsi prekonať slovenský národný rekord v behu na 10 kilometrov, ktorý bol vytvorený pred 18 rokmi. Pomáhať mu s tým budú dvaja tempári aj elektromobil, ktorý pôjde pred ním.

Popis trate

Štart večerného behu je naplánovaný na konci priemyselného parku mesta Prievidza. Následne sa bežci vydajú komunikáciou, ktorá by mala tvoriť budúci obchvat mesta Prievidza a na križovatke ulíc Letisková/Riečna odbočia doprava na Riečnu ulicu. Uvedená ulica bude zjednosmernená v smere od Bojnickej cesty.

Na križovatke Riečna/Bojnická/Olympionikov budú bežci využívať odbáčací pruh vpravo a potom sa trasa behu otočí vpravo na Ul. S. Chalupku. Tam sa bežci dostanú na okruh na Ul. M. R. Štefánika, ktorý absolvujú trikrát a následne sa cez územie mestského parku dostanú opäť na Riečnu ulicu, kde odbočia doľava smerom k Letiskovej ulici.

Na križovatke Riečna/Letisková odbočia doľava a po komunikácii, ktorá by mala tvoriť budúci obchvat mesta Prievidza sa dostanú až do areálu priemyselného parku, teda do cieľa bežeckého podujatia končiaceho pred budovou Brose. O 20:15 sa tam bude konať vyhlasovanie výsledkov.

Ďalšie správy