V Prievidzi sa koná večerný beh. Odstavené budú viaceré ulice

15.9.2020
V Prievidzi sa koná večerný beh. Odstavené budú viaceré ulice

Odstávka bude v sobotu 19. septembra, dotkne sa sídliska Píly.

V sobotu 19. septembra 2020 bude Prievidzou bežať 450 bežcov. Prvý ročník bežeckých pretekov Brose Night Run Prievidza odštartuje o 19.00 hod v priemyselnom parku a končiť bude o 20.30 hod na rovnakom mieste.

Certifikovaná trať v dĺžke desať kilometrov privíta atlétov z celého Slovenska a na štart sa postavia aj viacerí majstri Slovenska. V rámci sprievodného programu na divákov čaká bubnová a ohňová šou na jednosmerkách sídliska Píly, pripravené je aj vystúpenie roztlieskavačiek a pred Hotelom Magura budú predajcovia s hotdogmi, pivom, kofolou a kukuricou. Bežci budú prechádzať po cestách pri odstavenej premávke, s čím je spojených viacero dopravných obmedzení.

Popis trate

Štartovať sa bude v priestore priemyselného parku mesta Prievidza. Následne sa bežci vydajú komunikáciou, ktorá by mala tvoriť budúci obchvat mesta Prievidza a na križovatke ulíc Letisková/Riečna odbočia doprava na Riečnu ulicu. Uvedená ulica bude zjednosmernená v smere od Bojnickej cesty. Na križovatke Riečna/Bojnická/Olympionikov budú bežci využívať odbočovací pruh vpravo a potom sa trasa behu otočí vpravo na Ul. S. Chalupku. Potom sa bežci dostanú na okruh na Ul. M. R. Štefánika, ktorý absolvujú trikrát a následne sa cez územie mestského parku dostanú opäť na Riečnu ulicu, kde odbočia doľava smerom k Letiskovej ulici. Na križovatke Riečna/Letisková odbočia doľava a po komunikácii, ktorá by mala tvoriť budúci obchvat mesta Prievidza sa dostanú až do areálu priemyselného parku, teda do cieľa bežeckého podujatia končiaceho pred budovou Brose.

Časový rozpis odstávky

Priestor priemyselného parku, komunikácia, ktorá by mala tvoriť budúci obchvat mesta Prievidza až po Riečnu ulicu bude uzavretý od 18:40 do 20:30.

Riečna ulica bude zjednosmernená od 18:50 do 20:30.

Časť Bojnickej cesty v blízkosti športovej haly a ulica Sama Chalupku bude uzavretá v čase od 19:00 do 19:30.

Jednosmerky na sídlisku Píly na Ul. M. R. Štefánika budú uzavreté v čase od 19:10 do 20:10.

Na sídlisku Píly budú uzavreté viaceré výjazdy z bočných ciest (ako počas baníckeho jarmoku) a bude nutné využiť výjazd zo štvrte na opačnú stranu.

Odstávka sa dotkne týchto ulíc

Úplná uzávierka - M. Brose, Letisková ul., prístupová komunikácia k súkromnému areálu v priestore garáží na Sadovej ulici, Golfová ul., Úzka ul., Stredná ul., Priechodná ul., S. Chalupku, Š. Králika, F. Madvu, M. R. Štefánika, Krmana, B. Björnsona, J. C. Hronského, Trhová, Paulého, Svätoplukova, Krajná, Vnútorná, Súbežná, Benického, Gavloviča, Škopca, Banícka, chodník v mestskom parku.

Čiastočná uzávierka - Riečna ulica, Bojnická cesta, Mierové nám.

Ďalšie správy