V PRIEVIDZI UŠIEL VEĽHAD: Vystrašenú vnučku majiteľa ochránila polícia

13.11.2020
V PRIEVIDZI UŠIEL VEĽHAD: Vystrašenú vnučku majiteľa ochránila polícia

Majiteľ terária, z ktorého 2,5 m. dlhý veľhad kráľovský ušiel, je  momentálne hospitalizovaný a hada nemal kto odchytiť. Vnučka majiteľa sa  hada veľmi bála a v byte sa nachádzala aj imobilná osoba.

Z terária v jednom z bytov v Prievidzi ušiel veľhad kráľovský s dĺžkou  2,5 metra. Odchytiť sa ho podarilo prievidzským policajtom, informovala o  tom v piatok na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

"Majiteľ terária, z ktorého veľhad ušiel, je momentálne  hospitalizovaný v nemocnici a hada nemal kto odchytiť. Vnučka majiteľa  sa hada veľmi bála a v byte sa okrem nej nachádzala aj imobilná osoba.  Policajtom bolo jasné, že treba ihneď vykonať zákrok," uviedla polícia.

Keďže bolo podľa policajtov potrebné zabezpečiť, aby nebolo ohrozené  zdravie a život obyvateľov bytu a taktiež aj celej bytovky, hliadky  Obvodného oddelenia Policajného zboru z Prievidze za dodržania  bezpečnostných pravidiel hada odchytili a umiestnili späť do terária. To  následne zabezpečili proti opätovnému otvoreniu.

Ďalšie správy