Quantcast

Video: Bojnická nemocnica pozastavila plánované operácie

7.1.2021
Video: Bojnická nemocnica pozastavila plánované operácie

Nemocnica podľa námestníka naďalej rieši problém s nedostatkom personálu.

Nemocnica s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach  pozastavila plánované operácie a poskytuje len neodkladnú zdravotnú  starostlivosť. Zdravotníci sa naďalej starajú o desiatky pacientov s  ochorením COVID-19.

"Aktuálne máme v nemocnici hospitalizovaných 71 pacientov pozitívnych  na nový koronavírus, päť ľudí je na umelej pľúcnej ventilácii," povedal vo štvrtok námestník pre liečebno-preventívnu starostlivosť NsP Prievidza Milan Henčel.

NsP podľa neho naďalej rieši problém s nedostatkom personálu. "Práceneschopných  (PN) je už dlhší čas v priemere 80 až 90 zamestnancov, plus máme i  ďalšie PN. K štvrtku je to približne 133 zamestnancov, ktorí sú mimo  pracovného procesu a pozitívnych na COVID-19 je 84 pracovníkov," konkretizoval.

Únava a hektika je podľa námestníka citeľná a viditeľná na všetkých zamestnancoch. "Naším  poslaním a povolaním je to, že sa staráme o chorých. Je to však  vyčerpávajúce, už to trvá dosť dlho. Nie je to nádcha alebo chripôčka,  pacienti prichádzajú vo veľmi vážnom stave," podotkol.

Nemocnica sa rovnako stará o pacientov, ktorí nemajú ochorenie COVID-19. "V našom zdravotníckom zariadení boli už plánované operácie zredukované  pred časom, a to vzhľadom na nutnosť reprofilizácie lôžok. Teraz sme  ich z príkazu Ministerstva zdravotníctva SR úplne zrušili," dodal Henčel.

V NsP vo štvrtok otvorili vakcinačné stredisko a začali s očkovaním  zdravotníkov proti ochoreniu COVID-19. Nemocnica predpokladá, že  postupne bude očkovať 200 ľudí denne.

Ďalšie správy