Video: Dnes Prievidza slávnostne privítala nového investora Brose aj za účasti Roberta Fica

11.5.2015
Video: Dnes Prievidza slávnostne privítala nového investora Brose aj za účasti Roberta Fica

S vytvorením približne 600 pracovných miest v prvej fáze počíta nemecká spoločnosť Brose, ktorej príchod do priemyselného parku v Prievidzi dnes oficiálne ohlásili predstavitelia samotného investora, samosprávy Prievidze i predseda vlády SR Robert Fico. Nemecký výrobca komponentov pre automobilový priemysel začne s výstavbou haly v metropole hornej Nitry už v októbri a jeho investícia tu predstavuje 50 miliónov eur.

„Táto chvíľa je pre Prievidzu, ale rovnako celý náš región jedna z najvýznamnejších za posledné desaťročia. Vážim si podnikateľské aktivity všetkých spoločností a podnikateľov pôsobiacich na území mesta, pretože prinášajú prácu pre našich obyvateľov. Dnes však ohlasujeme príchod nového investora s tak rozsiahlym investičným zámerom, že je strategický pre budúcnosť celého regiónu. Spoločnosť Brose dáva našim obyvateľom nádej. Verím tomu, že s pomocou tohto investora bude región hornej Nitry opäť napredovať a rásť,“ dodáva primátorka Katarína Macháčková

Brose sa zaoberá výrobou dverových systémov pre automobily. Zamestnáva viac ako 23.000 ľudí, ktorí pracujú v 60 lokalitách v 23 krajinách sveta. Spoločnosť s centrálnym sídlom v bavorskom Coburgu dosiahla obrat 5,2 miliardy eur. Svoju pobočku má aj v Lozorne v Malackom okrese, pôsobí tam od roku 2002. Ide o piateho najväčšieho dodávateľa komponentov pre automobilový priemysel na svete.

Video: Dnes Prievidza slávnostne privítala nového investora Brose aj za účasti Róberta Fica

Viac informácií: Nemecký investor Brose prinesie do Prievidze 600 pracovných miest

1. video - Axela Mallenera - konateľ Brose - informácie o projekte a časový harmonogram

2. video: čo výraba firma Brose

3. video - Katarína Macháčková o príchode nového investora

4. video - Robert Fico a odpovede

5. video - Robert Fico a príhovor

Ďalšie správy