Video: Horná Nitra na ITF Slovakiatour Bratislava 2019

3.2.2019
Video: Horná Nitra na ITF Slovakiatour Bratislava 2019

Video: Horná Nitra na ITF Slovakiatour Bratislava 2019

Bojnický zámok ako diamant Hornej Nitry, Trenčiansky hrad ako zafír medzi povesťami, Manínska tiesňava ako smaragd Horného Považia, hrad Beckov ako rubín medzi hradmi či Kúpele Trenčianske Teplice ako tyrkys medzi liečivými prameňmi. Pomocou takýchto prívlastkov prezentovala krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región najnavštevovanejšie a turisticky najobľúbenejšie lokality Trenčianskeho kraja na veľtrhu v Bratislave.

Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour každoročne poskytuje priestor samosprávam a organizáciám cestovného ruchu na propagáciu najkrajších turistických miest či atraktivít. Túto príležitosť preto využila aj KOCR Trenčín región na propagáciu tých najcennejších turistických drahokamov. „Motto „Objavujte skryté poklady Trenčianskeho kraja“ sa nieslo celou expozíciou. Upriamili sme pozornosť nielen na poklady v podobe historických monumentov a krásnych prírodných zákutí. Do popredia sa dostali aj „živé“ drahokamy, a to osobnosti, ktoré pracujú v cestovnom ruchu, ponúkajú kvalitné ubytovacie či stravovacie služby a starajú sa o to, aby bol turista v kraji spokojný,“ ozrejmil Juraj Gerlici, predseda KOCR Trenčín región.

Najlepší v cestovnom ruchu

S cieľom oceniť prácu ľudí v službách cestovného ruchu (CR) sa KOCR Trenčín región rozhodla udeliť ocenenia TOP v cestovnom ruchu Trenčianskeho kraja za rok 2018. O víťazoch v kategóriách TOP ubytovacie zariadenie, TOP inovácia CR, TOP produkt CR, osobnosť CR, zariadenie prístupné pre ťažko zdravotne postihnutých rozhodla odborná porota zložená zo zástupcov oblastných organizácií cestovného ruchu a KOCR. V kategórii TOP ubytovacie zariadenie v roku 2018 sa víťazom stal Hotel Gino Park Palace****, ktorý sídli v renesančnom kaštieli v Orlovom pri Považskej Bystrici. Hotel poskytuje vysoko kvalitné služby v oblasti ubytovania a gastronómie, disponuje unikátnym wellness a hosťom ponúka výnimočnú atmosféru luxusu. Jedným z ocenených zariadení sa stal aj Hotel Belassi**** v Bojniciach, ktorý zvíťazil v kategórii Zariadenie prístupné pre ťažko zdravotne postihnutých. Hotel, ktorý sa nachádza len 500 metrov od Bojnického zámku, je vďaka bezbariérovosti prístupný aj osobám so zdravotným postihnutím.

Slávnostné otvorenie výstavného stánku KOCR Trenčín región sa za účasti predsedu TSK Jaroslava Bašku uskutočnilo vo štvrtok 24. januára 2019. Súčasťou otvorenia expozície bolo slávnostné odovzdávanie ocenení „TOP v cestovnom ruchu Trenčianskeho kraja za rok 2018“, ktoré už po druhý raz vyhlásila Krajská organizácia cestovného ruchu. V kategórii  Osobnosť cestovného ruchu bol Oblastnou organizáciou cestovného ruchu RHNB nominovaný Roman Turcel, ktorý za svoj inovatívny a netradičný spôsob prezentácie kultúrnych a spoločenských podujatí v meste Prievidza a regióne horná Nitra a za vedenie galérie Art Point v kine Baník v Prievidzi, ocenenie napokon aj získal.

Video: Horná Nitra na ITF Slovakiatour Bratislava 2019

Prezentácii regiónu hornej Nitry bol vo výstavnom stánku venovaný program v piatok 25. a v sobotu 26. januára 2019. Návštevníci si okrem propagačných materiálov mohli odniesť aj zážitky z chutí, vôní a hudby regiónu hornej Nitry v rámci degustácií bojnického piva z Panského pivovaru a „baníckych“ rybacích výrobkov zo spoločnosti AGRO rybia farma Handlová. Program počas oboch dní spestrila aj jeho hudobná časť, počas ktorej predstavili autori muzikálu „Kto dostane Bojnický zámok“ skladby, ktoré v ňom odzneli a ktorý vznikol pri príležitosti 905. výročia osláv prvej písomnej zmienky o meste Bojnice.

Počas celého konania veľtrhu sa návštevníci mohli dozvedieť množstvo informácií o ponuke atraktivít regiónu a o zaujímavých podujatiach, ktoré sa v tomto roku na hornej Nitre pripravujú.

 

Ďalšie správy