Quantcast

Video: Nad obcou Nevidzany v prievidzskom okrese zaútočila medvedica na poľovníka. Chránila svoje tri zamrnuté mláďatá.

21.1.2021
Video: Nad obcou Nevidzany v prievidzskom okrese zaútočila medvedica na poľovníka. Chránila svoje tri zamrnuté mláďatá.

Medvedica zaútočila na poľovníka. Stalo sa to v lesoch nad obcou  Nevidzany v prievidzskom okrese. Prekvapili ju poľovné psy. Rozbehla sa  za nimi a natrafila na ich pána. Zaútočila, a preto ju zastrelil.

Poľovníci boli na pochôdzke v revíri a ich psy zrazu vošli hlbšie do  lesa a začali štekať. Rozbehli sa teda za nimi. Zrazu z kríkov vybehla  medvedica. Jednému z poľovníkov sa zahryzla do nohavíc. V tom sa ozval  výstrel. "Tie psíky ju vydurili, ona sa rozbehla za nimi," povedal poľovník Peter Vrablec. "Bolo to obrovské riziko pre človeka, on nemal inú šancu, len ju zastreliť," vyjadrila sa Anna Weissová, Štátna ochrana prírody.

O pár metrov ďalej našli poľovníci tri zamrznuté mláďatá. "Medvedica nemala brloh, v dôsledku čoho mláďatá zamrzli," ozrejmila Weissová. "Keď je zima a neurobí si brloh, tak tie mláďatá zamrznú," vyjadril sa Vrablec.

Napriek tomu, že mláďatá boli už mŕtve, medvedica si ich stále bránila.  Okolnosti tohto prípadu prešetruje štátna ochrana prírody a polícia. "Krajský  vyšetrovateľ z Trenčína začal trestné stíhanie pre prečin porušovania  ochrany rastlín a živočíchov a prečin pytliactva," uviedol hovorca KR PZ Trenčín Pavol Kudlička. "Je otázka, že keby ju bol nebol zastrelil, či by to nebolo skončilo horšie," zamyslel sa Vrablec.

Pozrite si reportáž.Ďalšie správy