Quantcast

Video: Nový urgentný príjem v bojnickej nemocnici dokončia na budúci rok

13.9.2021
Video: Nový urgentný príjem v bojnickej nemocnici dokončia na budúci rok

Stavba bude mať ekologické prvky, pacienti tam nájdu viacero ambulancií i expektačné lôžka.

Nový urgentný príjem v Nemocnici s poliklinikou (NsP) Prievidza so  sídlom v Bojniciach začne fungovať na jar budúceho roka. Stavba bude mať  ekologické prvky, pacienti tam nájdu viacero ambulancií i expektačné  lôžka.

K vybudovaniu nového urgentného príjmu pristúpil Trenčiansky samosprávny  kraj (TSK) ako zriaďovateľ nemocnice v súvislosti s novými  legislatívnymi požiadavkami. V Trenčianskom kraji zatiaľ funguje  urgentný príjem len v nemocnici v Považskej Bystrici.

S výstavbou urgentného príjmu začali vlani v novembri. "Harmonogram  stavby sa dodržiava a predpokladám, že bude dodržaný, keďže všetky  materiály potrebné pre stavbu máme dodané. Pochôdzna strecha je už  urobená," načrtol v stredu počas kontrolného dňa na stavbe predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jaroslav Baška.

Nový príjem bude mať podľa neho veľkú chodbu, prijímací pult a dva  vstupy, jeden pre sanitné vozidlá, druhý pre ľudí, ktorí na príjem prídu  sami. "Bude tu približne päť vyšetrovní, traumatologická,  psychiatrická, chirurgická a neurologická ambulancia. Ďalej tu bude  sádrovňa, dve operačné miestnosti na zákroky a ešte jedna veľká  miestnosť s piatimi expektačnými lôžkami," priblížil s tým, že súčasťou príjmu bude i technika vrátane digitálneho röntgenu a sonografií.

Náklady na vybudovanie príjmu predstavujú 3,6 milióna eur, TSK ju  financuje zo svojho rozpočtu. Zvýšenie nákladov v súvislosti s rastúcimi  cenami stavebného materiálu predseda TSK nepredpokladá.

NsP má po novom k dispozícii i nový mamograf. Financie na jeho zakúpenie  rovnako poskytol TSK. O spustení jeho prevádzky bude verejnosť vopred  informovať.

Ďalšie správy