Video: Prievidzská kapela The Kreins natočila v karanténe video k balade Last Night

25.3.2020
Video: Prievidzská kapela The Kreins natočila v karanténe video k balade Last Night

Prievidzská kapela The Kreins, ktorá vydala koncom minulého roka svoj  druhý album Heaven, prichádza s piatym singlom a videoklipom k balade  Lash Night.

Pri natáčaní videa sa členovia kapely kvôli aktuálnej  situácii s koronavírusom vôbec nestretli.  Fanúšikom prinášajú video  natočené prostredníctvom mobilov. 

"Nedokázali  sme sa stretnúť na natáčanie klipu ani predtým všetkým čo sa deje a tak  sme si povedali, že sa natočíme sami doma, videá z mobilov si pošleme a  následne zostriháme. Aby sme umocnili dojem po domácky natočeného videa  použili sme vertikálny formát," hovorí líder kapely Peter Frimmel.  Taktiež sa vyjadril, že klip ozvlášnil rôznymi efektami, ktoré podporili  atmosféru piesne. Pieseň hovorí o poslednej noci na Zemi, o spomienkach  obyčajného človeka a jeho ceste k vykúpeniu. Obsah piesne má podľa slov  kapely korešpondovať s dnešným dianím vo svete.

Skupina sa prvýkrát výraznejšie zviditeľnila v roku 2010, keď Kreins  vyhrali súťaž rádia Expres s názvom "Kapela, ktorú sme vytiahli z  garáže". Zaujali piesňou Lose U, ktorú po víťazstve zahrali naživo v  rannom vysielaní a predstavili sa aj na festivale na Zlatých pieskoch.  Kapela vznikla v Prievidzi v roku 2006, momentálne zostavu tvoria štyria  členovia - Peter Frimmel (gitara, spev), Vladislav Leškovský (bicie, produkcia), Igor Rybnikár (sólová gitara) a Peter Sihelský (basová gitara).

Zdroj: Hudba.sk, Foto: Adriana a Ivan Valko

Ďalšie správy