Video: Tisíce detí na Slovensku sa spojili a bubnovali, aby poukázali na svoje práva. Bubnovalo sa aj v Prievidzi

20.11.2020
Video: Tisíce detí na Slovensku sa spojili a bubnovali, aby poukázali na svoje práva. Bubnovalo sa aj v Prievidzi

November je mesiacom v oblasti ochrany práv dieťaťa. Práve 19. november,  keď sa bubnovačka koná, je vyhlásený za Svetový deň prevencie týrania a  zneužívania detí.

Cieľom bubnovačky nie je lámanie rekordov. Podujatím s mottom  "Bubnujeme, aby bolo deti lepšie počuť" chceli organizátori podporiť  v spoločnosti tému väčšej ochrany detí pred násilím a poukázať na  potrebu prevencie. "Násilie je téma, ktorá nás sprevádza celým naším  životom v rôznych podobách. Ovplyvňuje náš život, a aj život našich  detí. Deti sa čoraz častejšie stretávajú s ponižovaním, posmievaním,  vylučovaním či inými formami násilia, ale často sa problém odhalí, keď  je už neskoro," uviedla riaditeľka neziskovej organizácie Centrum Slniečko Mariana Kováčová.

Bubnovačka sa na Slovensku v novembri koná šiesty rok. V mnohých školách  sa bubnovalo priamo v ich areáloch. Deti boli aj na námestiach či v  športových halách.

November je mesiacom v oblasti ochrany práv dieťaťa. Práve 19. november,  keď sa bubnovačka koná, je vyhlásený za Svetový deň prevencie týrania a  zneužívania detí. Svet si 20. novembra pripomína 30. výročie od  prijatia od Dohovoru o právach dieťaťa, najširšie prijatej zmluvy o  ľudských právach v histórii, ktorú ratifikovalo 195 krajín.


Viac príspevkov z bubnovania v Prievidzi nájdete tu https://www.facebook.com/events/3817087311656609/?active_tab=discussion

Bubnovanie podporila aj prezidentka

Deti aj dospelí môžu vyhľadať pomoc a poradiť sa na Linke Detskej Istoty 116 111, na Linke Detskej Dôvery 0907 401 749 alebo v chatovej a emailovej poradni pre mladých IPčko https://ipcko.sk/chatova-poradna/.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22537846/prezidentka-podporila-iniciativu-proti-tyraniu-a-zneuzivaniu-deti.html


Ďalšie správy