Quantcast

Video: V autobusoch SAD Prievidza bude možné platiť za cestovné lístky mobilom

7.4.2021
Video: V autobusoch SAD Prievidza bude možné platiť za cestovné lístky mobilom

Mesto Prievidza má dlhodobý cieľ zabezpečovať  atraktívnu mestskú hromadnú dopravu v meste Prievidza. V spolupráci s  dopravcom SAD Prievidza prináša revolučné technologické riešenie pre  verejnú dopravu - platbu mobilom za cestovné lístky vo vozidlách MHD.  Cestujúci môžu jednoducho a bezpečne zaplatiť za cestovné svojim mobilom  v každom autobuse MHD Prievidza vďaka virtuálnej dopravnej karte.

Virtuálnu dopravnú kartu si cestujúci aktivuje v aplikácii  Ubian, následne je uložená v mobile. Cestujúci viac nepotrebuje hotovosť  ani plastovú dopravnú kartu. Virtuálnu dopravnú kartu si môže aktivovať  v aplikácii UBIAN každý, kto vlastní mobilný telefón s operačným  systémom Android a s podporou NFC technológie pre realizáciu platby.

Cestujúci si môže pohodlne dobíjať kredit na virtuálnu dopravnú kartu  priamo v aplikácii Ubian, kde má prehľad o zostatku na karte aj o  dopravných transakciách. Pre zaplatenie mobilom v autobuse, nemusí mať  cestujúci prístup na internet, platba je realizovaná prostredníctvom  NFC. Pri platbe za cestovný lístok stačí rozsvietiť displej a priložiť  mobil k čítačke kariet
.

Projekt spúšťa SAD Prievidza ako prvý dopravca na Slovensku. Vozový park SAD Prievidza tvorí 280 autobusov, ktorými sa ročne  prevezie približne 12 miliónov ľudí. Ako uviedol generálny riaditeľ Ing.  Michal Danko: “Hlavnou víziou SAD Prievidza je zabezpečovať  bezpečnú prepravu svojim cestujúcim a prinášať cestujúcim moderné  spôsoby pri elektronickom vybavení cestujúcich. Dopravná karta je  prevažujúci spôsob bezkontaktnej platby cestovného už viac než 20  rokov.  Preto sme privítali, že práve SAD Prievidza sa stala prvým  dopravcom, kde cestujúci môžu využívať virtuálnu dopravnú kartu na  platbu v doprave.”

Projekt virtuálnej dopravnej karty je významný krok v zavádzaní  moderných smart technológií do života obyvateľov celého Trenčianskeho  kraja. Vybavenie cestujúceho v prímestskej doprave vďaka platbe mobilom  vníma župa ako aktívny krok k zatraktívneniu využívania verejnej dopravy“,  dodal Radovan Hladký, vedúci Odboru dopravy Úradu TSK.

Naučili sme sa viac uprednostňovať bezkontaktné platby a rovnako  sme si obľúbili platbu mobilom alebo hodinkami. Virtuálna dopravná karta  prináša možnosť platby mobilom aj v oblasti verejnej dopravy. Radi sme z  úrovne samosprávy podporili túto inováciu. Tešíme sa, že sa ju podarilo  úspešne otestovať a zaviesť do ostrej prevádzky aj v MHD Prievidza,“ uviedla Katarína Macháčková, primátorka mesta.
 
Podrobné informácie pre cestujúcich sú dostupné na www.ubian.sk na podstránke Virtuálna karta.

Ďalšie správy