Video: V bojnických kúpeľoch budete za vstup čoskoro platiť. Prečo?

24.6.2020
Video: V bojnických kúpeľoch budete za vstup čoskoro platiť. Prečo?
kúpele Bojnice

Verejnosť by mala za vstup do areálu Kúpeľov Bojnice po novom platiť.  Turnikety tam spoločnosť nainštalovala už dávnejšie, po novom na nich  pribudla aj nálepka s inštrukciami na platenie. Svoj zámer kúpele  odôvodnili vykrytím nákladov, ktoré s údržbou areálu majú. Kedy k  vyberaniu poplatku pristúpia, ešte nevedia.

„Sme organizácia, ktorá obhospodaruje 105 hektárov. Nielen  obhospodarovať, ale aj vytvoriť ten priestor stojí obrovskú námahu.  Udržovať ho stojí obrovskú námahu," povedal riaditeľ kúpeľov  Slavomír Eliaš. Kúpele prirovnal k zoologickej záhrade, kde sa takisto  podľa jeho slov chodia návštevníci pozerať a platia vstupné, pričom  dostávajú príspevok na prevádzku a investície.

„Všetky peniaze, ktoré vyberiem, dávam do tohto priestoru. Plánujem v  budúcnosti spoplatniť tento priestor, ale ešte potrebujem toho dosť  vybaviť, dosť postaviť, aby som mohol toto urobiť," avizoval Eliaš.

Kúpele podľa neho budujú nový liečebný dom, ktorý by mal priniesť zvýšenie kapacity na 1500 lôžok. „Ak budeme mať 2500 alebo 3000 lôžok, bude tu toľko ľudí, že aj vtedy  budeme musieť regulovať prístup verejnosti a poskytovanie služieb pre  verejnosť," argumentoval.

Zámer riaditeľ odôvodnil i tým, že chráni národné bohatstvo pred  vandalmi, kedy vstup spoplatní a koľko to bude stáť, nespresnil. „Nebude to horibilná suma, bude taká, aby sme mohli päť alebo šesť ľudí pribrať, aby sme stíhali areál obhospodarovať," uzavrel.

Spoplatnenie vstupu do areálu kúpeľov kritizovala verejnosť na sociálnej sieti rovnako, ako oslovení návštevníci. „Som  šokovaný, nie prekvapený. Keď som to počul, nechcel som tomu veriť. Je  to pýcha Bojníc, z pýchy Bojníc neťažia len kúpele, ale i zámok. Nemali  by to spoplatňovať pre Bojničanov alebo takých, ktorí sa prídu pozrieť,"  argumentoval oslovený Bojničan.

„Ešte som nepočula, že by bol na Slovensku vstup do kúpeľov  spoplatnený. Toto je nonsens. Ľudia, ktorí tu žijú od narodenia, ako ja,  tomu nerozumieme," dodala oslovená Bojničanka.

"Veľmi ťažko by ste našli niekoho, kto  obdobne bojuje za to, aby zostalo zachované toto bohatstvo, ktoré ja  dnes musím zastupovať a aj takýmto spôsobom chrániť pred vandalmi, ktorí  tu lietajú na bicykloch, idú zraziť ľudí, rozhadzujú smeti a my po nich  upratujeme," dodal si Eliáš.
Zdroj: TV Markíza, Foto: codnes.sk

Ďalšie správy