Quantcast

Vláda nakoniec schválila lockdown na dva týždne, no školy zostanú otvorené

22.11.2021
Vláda nakoniec schválila lockdown na dva týždne, no školy zostanú otvorené

Vláda schválila lockdown na dva týždne, no školy zostanú otvorené, informoval Richard Sulík s tým, že SaS si uplatnila právo veta. Súhlasí s tým, aby bolo testovanie na školách povinné.

Za nové protipandemické opatrenia hlasovali všetci ministri okrem Veroniky Remišovej, povedal Richard Sulík. SaS si len uplatnila právo veta pri zatvorení škôl, ministri OĽaNO a Sme rodina podľa Sulíka boli presvedčení, že situácia je natoľko vážna, že zatvoriť by sa mali aj školy.

Vstupu na pracovisko len pre očkovaných, otestovaných či po covide bude podľa Richarda Sulíka platiť od budúceho týždňa do konca roka. Povinné testovanie pre neočkovaných a tých, čo covid posledných 180 dní nemali, bude raz za sedem dní.

Minister hospodárstva o tom informoval po rokovaní vlády.

Štát bude uhrádzať zamestnávateľom povinné testovanie pracovníkov. Presné termíny, dokedy sa tak bude diať, nie sú stanovené. Cena antigénových testov sa má regulovať tak, aby stáli maximálne 5 eur s DPH.

Premiér Eduard Heger v minulosti sľuboval pomoc zamestnávateľom s testovaním do konca tohto mesiaca.

V schválenom uznesení sa píše, že ministerstvo hospodárstva pripraví manuál pre zamestnávateľov na povinné testovanie. Reguláciu cien testov má zabezpečiť ministerstvo zdravotníctva, peniaze na uhrádzanie testov ministerstvo financií.

Správu budeme aktualizovať

Ďalšie správy