Vodárne chcú v aglomerácii Diviaky nad Nitricou v okrese Prievidza vybudovať kanalizáciu

Stredoslovenská vodárenská spoločnosť (StVS) chce pokračovať v investíciách do odkanalizovania obcí na hornej Nitre. Cez verejnú súťaž hľadá dodávateľa výstavby kanalizačnej siete a čistiarne odpadových vôd (ČOV) v aglomerácii Diviaky nad Nitricou: Diviacka Nová Ves, Diviaky nad Nitricou v okrese Prievidza.
Investíciou sleduje spoločnosť elimináciu znečistenia podzemných vôd vybudovaním stokovej siete a ČOV, spresnila v oznámení vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.
V Diviackej Novej Vsi chce firma vybudovať splaškovú kanalizáciu a 567 domových prípojok pre 1758 obyvateľov, v Diviakoch nad Nitricou splaškovú kanalizáciu rozdelenú do dvoch stavebných objektov vrátane 621 domových prípojok pre 1769 obyvateľov. V rámci aglomerácie navrhla spoločnú ČOV pre obe obce v Diviackej Novej Vsi s vypúšťaním do toku Nitrica s celkovým počtom 3527 obyvateľov.
Náklady na výstavbu odhadla vodárenská spoločnosť na 19.179.501 eur, ako kritérium pre výber víťaza verejnej súťaže určila najnižšiu ponúknutú sumu. Od uchádzačov požaduje i zábezpeku vo výške 500.000 eur. Investíciu bude financovať z fondov Európskej únie a vlastných zdrojov.
Ďalšie správy

Video: Školské spevácke zoskupenie UNISONO, spontánne zoskupenie žiakov žiakov II. stupňa ZŠ Rastislavova, nahralo pieseň Náruč rieky
Nie každému žiakovi základnej školy sa pošťastí, že namiesto vyučovania v triede, vyrazí v závere školského roka s ďalšími spolužiakmi do nahrávacieho štúdia. Vyučovanie snov!?

Video: Lenkine retro kočíky - Svoju unikátnu zbierku ukázali manželia z Handlovej iba málokomu. Teraz urobili výnimku.
Elegantné, priestrannejšie, pohodlnejšie. Takto možno charakterizovať kočíky, v ktorých sa vozili naši rodičia či starí rodičia. Lenka Szökeová s manželom ich majú po celom dome. O ich krásu sa podelili s návštevníkmi výstavy retro kočíkov v handlovskej športovej hale.