Vodné pólo: KVP Nováky obhájil prvenstvo v Severskej vodnopólovej lige

29.5.2023
Vodné pólo: KVP Nováky obhájil prvenstvo v Severskej vodnopólovej lige

Hráči KVP Nováky obhájili prvenstvo v Severskej vodnopólovej lige  (Nordic Waterpolo League). Vo finálovom zápase zdolali v domácom bazéne  litovský tím EVK Žaibas Vilnius 13:8.

V zápase o tretie miesto prehrali hráči ŠKP Modrí Draci Košice s Dynamo  Ľvov 5:12. Obaja slovenskí zástupcovia sa na záverečný turnaj  kvalifikovali po tom, čo obsadili v základnej E-skupine obe postupové  priečky. Nováky následne na finálovom turnaji postupne zdolali fínsky  Turun Uimarit 14:5, Dynamo Ľvov 11:10 a napokon aj Vilnius.

Severská vodnopólová liga, finále:

KVP Nováky - EVK Žaibas Vilnius 13:8 (3:2, 2:1, 5:4, 3:1)


Góly Novák: Tisaj 5, Zaťovič 3, Bielik 2, Cagalinec, Berlanský a Mihál po 1

o 3. miesto: ŠK Modrí Draci Košice - Dynamo Ľvov 12:5

o 5. miesto: KAZSc Antverpy - Turun Uimarit 15:14

o 7. miesto: SPIF Štokholm - Cheltenham SWPC 12:9

hlasy (zdroj: fb KVP Nováky)

Peter Nižný, tréner KVP Nováky: "Dnes musím všetkých chlapcov  pochváliť a poďakovať sa im za jeden krásny nedeľný zážitok, ktorý  predviedli. V obrane boli takmer stopercentní a vyvarovali sa veľkých  chýb. Nejaké chybičky sa vyskytli, ale dokázali ich napraviť. Pomáhali  si, mali výborné bloky a keď niečo prešlo, tak to chytil brankár Adam  Šimkovič. Budem sa opakovať, ale kapitán Juraj Zaťovič je stále naša  opora a je pre mňa potešením, že ho mám v mužstve. Aj Tomáš Bielik dnes  odviedol v obrane skvelú prácu a dokázal byť nebezpečný aj v útoku.  Presadil sa aj Adam Berlanský, čo som v nedávnej dobe potreboval.  Samozrejme, aj ostatní chalani sa presadili, čo je pred tretím finále so  Sláviou UK veľmi pozitívne a celkovo pre mužstvo povzbudzujúce. Teším  sa už na sobotu a verím, že to všetko dobre dopadne."

čítajte tiež: 3. zápas 3.júna 2023: KVP NOVÁKY vs Slávia UK Bratislava stav série 2:0

Juraj Zaťovič, kapitán KVP Nováky: "Bol to výborný finálový zápas, v  ktorom bolo množstvo pekných momentov a bol ozdobou celého turnaja. Som  nesmierne rád, že sa nám podarilo obhájiť titul v náročnej konkurencii,  ktorá sa tu zišla. Som pyšný na celý tím, bojovnosť bola hlavný faktor  nášho úspechu. Verím, že si tieto výkony prenesieme aj do tretieho  finálového zápasu v extralige."

Tomáš Bielik, hráč KVP Nováky: "Som rád, že sa nám podarilo obhájiť  titul a navyše pred skvelými domácimi fanúšikmi. Finálový zápas bol  vyrovnaný, ale tímovým výkonom a v čele s matadormi Jurajom Zaťovičom a  Igorom Cagalincom sme v ňom zvíťazili. Sezóna však nie je ešte na konci.  Dôležitý tretí a verím, že posledný, krok nás čaká budúcu sobotu v  našom NCVP proti Slávii."

Ďalšie správy