Quantcast

Vulkan Partizánske sa vrátil do zisku, koncom roka spúšťa novú investíciu

6.10.2021
Vulkan Partizánske sa vrátil do zisku, koncom roka spúšťa novú investíciu

Tradičný výrobca obuvi Vulkan Partizánske zlepšil svoje hospodárenie a v prvom polroku tohto roka vykázal zisk  170-tisíc eur. Prevádzkový zisk (EBITDA) spoločnosti bol na úrovni  439-tisíc eur. V minulom roku pritom firma skončila v strate 241-tisíc eur.

„Za obratom v hospodárení je dvojročný program úspor a súčasne  zvýšenie tržieb v oblasti výroby obuvi a gumárenských polotovarov,“ uviedol pre agentúru SITA generálny riaditeľ spoločnosti Vulkan Partizánske Jozef Petro.

Firma investovala

Spoločnosť podľa neho  prešla nevyhnutnou reštrukturalizáciou, ktorú odštartoval výpadok veľkej  zákazky z automobilového priemyslu. Okrem nákladových úspor a zvýšenia  tržieb však firma aj investovala. Investície v objeme jeden milión eur  smerovali najmä do rekonštrukcie lisov na výrobu podošiev a do kúpy  nových vstrekolisov.

„Po rekonštrukcii výrobných priestorov sa očakáva spustenie plnej výroby na nových zariadeniach v decembri tohto roka,“ dodal Petro.

Lisovaná či lepená obuv

Spoločnosť  Vulkan je tradičným slovenským výrobcom obuvi. Viac ako 95 % produkcie  exportuje. Jeho výrobný závod v Partizánskom funguje od roku 1939.

Pôvodne bol súčasťou spoločnosti Baťa.  Špecializuje sa na výrobu gumovej zavaľovanej obuvi, lisovanej a  lepenej obuvi, a tiež na výrobu gumových zmesí, podošiev a iných  gumárenských polotovarov. Známy je aj výrobou módnej značky Novesta.

Ďalšie správy