Výstavbu novej cyklotrasy medzi Prievidzou a Bojnicami oficiálne dokončili
V rámci projektu samospráva podľa neho zabezpečila vybudovanie 3666,4 metra cyklistických chodníkov a spoločných chodníkov pre cyklistov a peších.
Prievidzská samospráva oficiálne ukončila v týchto dňoch výstavbu cyklotrasy medzi Prievidzou a Bojnicami. Cyklistické chodníky majú dĺžku viac ako 3,6 kilometra, súčasťou projektu je i doplnková infraštruktúra. Investíciu financovalo mesto z Integrovaného regionálneho operačného programu a vlastných zdrojov.
"Predmetom projektu bolo vybudovanie cyklotrasy na katastrálnych územiach miest Prievidza a Bojnice, ktorá má slúžiť najmä na prepravu do zamestnaní a významných miest občianskej infraštruktúry medzi týmito mestami," pripomenul hovorca mesta Michal Ďureje.
V rámci projektu samospráva podľa neho zabezpečila vybudovanie 3666,4 metra cyklistických chodníkov a spoločných chodníkov pre cyklistov a peších a výstavbu štyroch prvkov doplnkovej cyklistickej infraštruktúry – odpočívadiel – vrátane cyklostojanov a oddychových priestorov. "Hlavným cieľom projektu bolo zvýšenie podielu cyklistickej dopravy na celkovom počte prepravených osôb a celkovej atraktivity cyklistickej a nemotorovej prepravy v mestách Prievidza, Bojnice a v blízkom regióne," skonštatoval.
Výsledkom investície má byť podľa mesta zlepšená prepojenosť k miestam občianskej infraštruktúry a uzlom hospodárskeho významu, zvýšený podiel cyklistickej prepravy na celkovom počte prepravených osôb, ako i prepojenie na terminály verejnej osobnej dopravy.
S výstavbou cyklotrasy začal dodávateľ v marci minulého roka. Na realizáciu investície získala samospráva nenávratný finančný príspevok vo výške 1.353.677,06 eura.
Ďalšie správy
Foto: Revitalizácia vnútrobloku za takmer 780-tisíc eur na Baníckej ulici v Prievidzi je v procese. Mesto obnoví zeleň, pribudnú nové oddychové a herné zóny
Práce na revitalizácii vnútrobloku na Baníckej ulici sa v júni naplno rozbehli. Projekt za takmer 780-tisíc eur prinesie obyvateľom sídliska Píly moderný verejný priestor pre oddych, šport, stretávanie sa aj trávenie voľného času. Ukončenie realizácie je plánované na september 2026.
Prievidza bude mať vlastnú bankovku. Prvýkrát v histórii vydáva 0 € suvenír s motívom Piaristického kostola
Niektoré bankovky majú hodnotu, ktorú určuje číslo vytlačené na papieri. Iné majú hodnotu, ktorú nemožno vyjadriť v eurách. Práve takou bude aj vôbec prvá prievidzská 0 € suvenírová bankovka, ktorá sa už čoskoro dostane do predaja a zaradí mesto medzi významné európske destinácie s vlastným eurosuvenírom.


