Zariadenie pre seniorov v Prievidzi má novú riaditeľku. Mária Znášiková nahradí vo funkcii Richarda Fodora.

28.6.2022
Zariadenie pre seniorov v Prievidzi má novú riaditeľku. Mária Znášiková nahradí vo funkcii Richarda Fodora.

Zariadenie pre seniorov (ZpS) v Prievidzi povedie Mária Znášiková. Novú  riaditeľku poskytovateľa sociálnych služieb vybralo mesto v rámci  výberového konania, do funkcie nastúpi 1. júla. Jej vymenovanie odobrili  mestskí poslanci na rokovaní v pondelok.

Do výberového konania sa prihlásili tri uchádzačky, všetky splnili  požadované kvalifikačné predpoklady, iné kritériá a požiadavky.

"Najdôležitejšie je, aby sociálna služba bola poskytovaná kvalitne, v súlade so zákonom o sociálnych službách,"  skonštatovala nová riaditeľka. V ZpS je podľa nej dôležité riešiť  problémy s budovou, teda stavebné úpravy, ako i výstavbu výťahu. Zamerať  sa podľa svojich slov chce i na ďalšie vzdelávanie zamestnancov či  posilnenie tímovej práce.

Znášiková nahradí vo funkcii Richarda Fodora, ktorý sa vzdal funkcie zo  zdravotných dôvodov. V ZpS pracoval desať rokov, na jeho čele bol od  roku 2018.

Nová riaditeľka pracovala ako sociálna pracovníčka, neskôr ako lektorka  pre sociálne služby na celom území Slovenska, vrátane Mobilného hospicu  sv. Lujzy. V ZpS v Prievidzi pôsobila približne rok na pozícii manažéra  kvality po kontrolách, ktoré v minulosti odhalili viaceré nedostatky.

Ďalšie správy