Quantcast

Žiaci musia mať v školách od štvrtku opäť prekryté horné dýchacie cesty aspoň rúškom

25.11.2021
Žiaci musia mať v školách od štvrtku opäť prekryté horné dýchacie cesty aspoň rúškom

V exteriéri vo všetkých okresoch platí povinné prekrytie dýchacích ciest rúškom, respirátorom, šálom alebo šatkou

Od štvrtka sa zavádza povinnosť mať prekryté horné dýchacie cesty aspoň  rúškom pre žiakov základných škôl (ZŠ), špeciálnych základných škôl a  žiakov prvých štyroch ročníkov stredných škôl s osemročným vzdelávacím  programom. Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Od štvrtka je v interiéroch, vrátane prostriedkov verejnej dopravy a  taxíkov, povinné prekrytie nosa aj úst respirátorom vo všetkých  okresoch. V exteriéri vo všetkých okresoch platí povinné prekrytie  dýchacích ciest rúškom, respirátorom, šálom alebo šatkou, ak ste od  cudzích osôb menej ako dva metre. Prekryté horné dýchacie cesty treba  mať aj na všetkých hromadných podujatiach, a to v interiéri aj  exteriéri.

Z prekrytia horných dýchacích ciest platia aj výnimky, ktoré sú podrobne  uvedené vo vyhláške. Striktnejší režim prekrytia horných dýchacích  ciest či už v nižších ročníkoch škôl, alebo pri všeobecných pravidlách v  interiéri a exteriéri je súčasťou balíka sprísnených opatrení, pričom  tento balík má potenciál spomaliť komunitné šírenie ochorenia COVID-19 v  rozličných sférach každodenného života.

Ďalšie správy