Spomienky na Zambiu

Výstavy
Hornonitrianske múzeum v Prievidzi
7.9.2018 - 08:00 - 21.10.2018 - 17:00

Výstava návštevníkov prenesie do jednej z vnútrozemských krajín "čierneho kontinentu", do Zambie. Prostredníctvom spomienok MVDr. Milana Jeřábka spoznajú prírodu, život, krásy a neopakovateľné kúzlo tejto časti sveta. Predmety každodennej potreby, hudobné nástroje, plastiky, odevy a zbrane sú zdobené podľa vkusu a vnímania Zambijčanov, dodnes sa vyrábajú predovšetkým z prírodných materiálov - drevo, sušené tekvice, kože, lyka rôznych rastlín, prípadne z kovu, a svedčia o zručnosti svojich tvorcov. Subjektívny pohľad veterinárneho lekára na vlastné desaťročné pôsobenie v tropickej krajine prezrádzajú najmä autentické fotografie, zachytávajúce bežný život Afričanovi čaro krajiny a mapujúce odbornú veterinársku činnosť autora. Jedinečnú atmosféru prehliadky dotvoria rytmy kmeňovej hudby.

Spomienky na Zambiu, nové výstavné podujatie v Hornonitrianskom múzeu v Prievidzi, otvorí slávnostná vernisáž vo štvrtok 6. septembra 2018 o 16. h.
Záujemcovia môžu výstavu vo výstavných priestoroch múzea na Košovskej ceste 9 navštíviť do 21. októbra 2018 a spoznať, prečo je Zambia taká fascinujúca...

Odporúčané akcie