Zatratená elegancia/Buržoázny prepych III.

Výstavy
Hornonitrianske múzeum v Prievidzi
30.11.2018 - 08:00 - 13.1.2019 - 17:00

Sedel v hale, v jednej ruke zvieral zapaľovač a tabatierku, v druhej držal rám s dnešnými novinami, jeho vnemy kopírovali tvar koženého kresla, tušil pohodlie, premýšľal. Učil sa znova užívať radosť z posedenia a osvieženia, túžil oceniť úroveň. Už predtým sa naučil prechádzať ulicu bez toho, aby sa hádal o hodnoty a z vlastnej hlavy obával sa vypustiť náhodné šantivé noty. Teraz oddychoval pri cigare a poháriku likéru. Včera predal svoj písací stroj, nebude viac písať, bude príbeh prežívať. Dovidenia na druhej strane sna.

Podobným snom muža, ktorý zatrpkol, aby opäť precitol a pookrial, sa budú môcť prostredníctvom aktuálnej výstavy Zatratená elegancia/Buržoázny prepych III. potešiť všetci návštevníci Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi. Ďalšie pokračovanie oslavy posledného spontánneho a hravého spojenia umenia a dizajnu bez šablón po dvoch predchádzajúcich podujatiach - kde dominovali dekoračné umelecké kúsky a úžitkové predmety zrodené medzi dvoma "veľkými" vojnami - predstaví nábytkové zostavy a interiérové doplnky obdobia art deco. Vernisáž výstavného podujatia prebehne netradične v piatok 30. novembra 2018 o 16. h., v magických chvíľach piateho dňa, keď obyčajný a jednoduchý pôžitok môže zachrániť i tradičná kontinuita, a to hlavne v dnešnej "neuveriteľnej" dobe.

Výstava Zatratená elegancia/Buržoázny prepych III. v priestoroch múzea na Košovskej ceste 9 v Prievidzi potrvá do 13. januára 2019.

 

Odporúčané akcie