Cesta rozprávkovým lesom 2018

Divadlá

Po štyroch rokoch sme sa rozhodili vymeniť areál prievidzského Lesoparku za Mariánsky vŕšok v Prievidzi, ktorý sa počas nedeľného popoludnia 1. júla 2018 zmení na nepoznanie.
Podujatie, ktorého podtitul znie „Alica v krajine zábavy“ sa začne o 14.00 h vstupom z Dlhej ulice, oproti potravinám FRESH (park Skotňa).
Počas Cesty rozprávkovým lesom čaká na deti stretnutie s mnohými rozprávkovými bytosťami. Po jeho absolvovaní bude pre všetkých účastníkov pripravený bohatý kultúrny program na Čarovnej lúke. Program na pódiu sa začne o 15.00 h a zabávať vás bude kúzelník Peter Šesták, Mia s farbičkami a na záver sa môžete tešiť na Divadlo pri kolkárni s rozprávkou Alica v krajine zábavy.
Čarovná lúka bude i tento rok plná atrakcií v téme Alica v krajine zábavy, ktoré deti budú môcť objavovať. Návštevníci si pozrú Rozprávku o Alici, ocitnú sa U králika v nore, vytvoria si niečo zaujímavé Z kreatívnej taštičky, objavia Alicinu čarovnú knižnicu, navštívia Krajinu obrov a zažijú tie pravé Čáry máry fuk. Za každé stanovište budú deti odmenené pečiatkou do Rozprávkového cestovného pasu a za plný počet si môžu vybrať sladkú odmenu alebo hračku v Maškrtnom dome.
A aby toho nebolo málo, tešiť sa môžete na šaša Matveja a jeho balóniky, maľovanie na tvár, nafukovacie atrakcie, kolotoč a vláčik, hry obrej veľkosti, kreatívny a literárny kútik, pohybové aktivity, zvieraciu fotostenu. Všetky atrakcie sú zadarmo! Pripravené budú aj stánky s občerstvením.

Vstupné: Deti a dospelí 1,00 € alebo kultúrny poukaz sa bude vyberať pri vchode na Dlhej ulici, oproti potravinám FRESH (park Skotňa) alebo pri vchode od Domu smútku.
Zmena programu VYHRADENÁ! V prípade dažďa sa podujatie presúva na 5.7.2018.
Podujatie sa uskutoční v rámci Roku výročí mesta Prievidza – 905. výročie prvej písomnej zmienky o meste v listine Zoborského opátstva a 635. výročie udelenia mestských privilégií uhorskou kráľovnou Máriou.

Cesta rozprávkovým lesom 2018

Odporúčané akcie