KLIMAKTÉRIUM 2 alebo ošiaľ menopauzy

Divadlá
Kultúrne centrum Bojnice
Od do

Dve predstavenia o 15.00 h a 19.00 h - posledné vstupenky v predaji. 

vstupenky na https://kcbojnice.sk 

Zdá sa vám, že o ženách v období klimaktéria sme už povedali všetko? Mýlite sa! Poľská autorka Elżbieta Jodłowska a s ňou aj vaše obľúbené herečky sú späť! Vrátili sa na javisko s novým divadelným hitom! A s novou pozitívnou energiou!
Inscenácia „Klimaktérium 2 alebo ošiaľ menopauzy“ je pokračovaním úspešnej divadelnej komédie s pesničkami, kde sa s vtipom a sebairóniou preberá neľahká životná etapa každej zo žien. Pokračovanie vzniklo na výslovnú žiadosť publika, ktoré chcelo poznať ďalšie osudy svojich obľúbených hrdiniek – už nie najmladších, ale stále dostatočne mladých na to, aby sa nebrali príliš vážne. Aby aj tie najťažšie okamihy vlastného osudu zdolali s úsmevným nadhľadom. Aby si svoj život spestrili humorom a okorenili vtipnými bonmotmi.

Čo vám garantujeme?
Že sa budete počas predstavenia skvele zabávať.  
Budete si s nami tlieskať a spievať. A nielen dámy, ale aj páni!


Pamela – energická a vždy aktívna žena neustále bojujúca s nadváhou, ktorá už nie je nezamestnaná. Žofia – stále vzorná gazdiná a žiarlivo starostlivá manželka svojho Heňa. Marika – príťažlivá podnikateľka po rozvode, ktorá práve dnes oslavuje so svojimi priateľkami narodeniny. Módny butik vymenila za útulnú kaviareň a Kristínu za novú kamarátku. Tá sa volá Andrea – trochu bláznivá, trochu naivná, ale vždy usmievavá, citlivá duša v nespútanom tele. Spolumajiteľka ich spoločného podniku. Čo myslíte, aká atmosféra zavládne na tejto narodeninovej oslave? Máte pravdu! Tam, kde sa stretne toľko rozdielnych žien, ktoré sa dlho nevideli a majú si toho toľko čo povedať, tam o dobrú náladu nie je núdza!

Výnimočná zábava sa začína!

Vyše 180 predstavení a tisícky nadšených divákov inscenácie „Klimaktérium... a čo?“ po piatich rokoch od jej premiéry (s dvojročnou pandemickou prestávkou) jasne dokazujú, že ženský svet je nevyčerpateľnou témou. Najmä pre divadelnú komédiu. Lebo žena a humor majú k sebe veľmi blízko. Hrdinky nášho predstavenia nanovo „povstanú z prachu“ a hrdo vykročia k naplneniu ideálov, o ktoré bojovali v prvej časti: obdobie menopauzy nie je koniec, ale začiatok nového života.

Skutočná terapia smiechom! Upokojujúca a účinná!
Pod jej vplyvom získate nadhľad nad sebou.
Nad vlastnými problémami, boľačkami, obavami a strachom.

Čo na vás čaká? Množstvo humorných situácií, oslobodzujúci smiech a nejedno prekvapenie. Úplne nové, melodicky chytľavé pesničky s vtipnými textami, ktoré si budete neustále pospevovať. Úsmevná choreografia, malebná dekorácia, fantastické kostýmy. Ale predovšetkým nespútaná, nákazlivá, jedinečná energia, ktorú herečky svojou hrou vytvárajú na javisku a delia sa o ňu s divákmi v sále. Mnohé z nich z predchádzajúceho Klimaktéria dôverne poznáte. Pripoja sa k nim aj nové tváre, s ešte väčším odhodlaním vytvoriť neopakovateľný zážitok z tohto predstavenia. Všetky protagonistky tejto inscenácie sú originálne a nezameniteľné osobnosti. Ženy s veľkým srdcom!

Divadelný menopauzový ošiaľ pohltí každého.
A predovšetkým toho, kto to najmenej čaká. Tešíme sa na vás!

Po skončení predstavenia je možnosť krátkeho stretnutia
s herečkami pri ich podpisovaní bulletinov.
premiéry: 21. a 22. september 2023
dĺžka trvania predstavenia: 2 hod. 40 min.
(vrátane jednej 15 min. prestávky) 

OSOBY A OBSADENIE

PAMELA

Zuzana Tlučková
Dagmar Sanitrová

ŽOFIA

Gizela Oňová
Ľudmila Lukačíková

ANDREA

Katarína Brychtová
Daniela Kuffelová
Jana Valocká

MARIKA

Zuzana Vačková
Jeanette Švoňavská

 

TVORCOVIA

Preklad

Berta Bartschová

Texty piesní

Martin Sarvaš

Hudobná produkcia

Ľubo Horňák

Vokálne naštudovanie

Lenka Paulíková

Pohybová spolupráca

Ján Ševčík

Scéna

Svetozár Sprušanský
Alexandra Grusková

Kostýmy

Alexandra Grusková

Réžia

Svetozár Sprušanský

Vstupenky

Odporúčané akcie