MOJE BABY

Divadlá
Kultúrne centrum Bojnice
Od do

Tri generácie žien – vnučka, mama, stará mama a jeden rok v ich živote. Hľadanie strateného otca, hľadanie potenciálneho partnera, hľadanie zmyslu života aj narodenie dieťaťa a jedna smrť.

Najlepšia írska hra rokov 2008 a 2009, debut Elaine Murphy, má príznačný humor a láskavosť. Tri ženy vo vzájomných monológoch hovoria o všetkom bežnom, neštandardnom, prekvapivom, zásadnom, ale aj príjemne banálne-obyčajnom, čo priniesol jeden rok v ich živote. Hlavné predstaviteľky rozprávajú tak ako im „zobák" narástol a ich jazyk je naozaj írečitý.

Moje baby - to je príbeh o tom, aké ťažké je byť zodpovednou matkou, ako sa naučiť žiť so svojou samotou a aké prospešné môžu byť hodiny salsy...

Herecký koncert troch herečiek troch generácií žien, ktorých vynikajúce vzájomne sa prelínajúce monológy bez sentimentu a s veľkou dávkou humoru vykresľujú nielen ich vnútorné pocity, ale aj každodenné starosti, radosti, rodinné vzťahy či začlenenie do komunity.

„Pochádzam zo severného Dublinu a zistila som, že v divadelných hrách sa len minimálne objavujú jednoduché ženy z robotníckej vrstvy - ak nejde o prostitútky a kriminálničky. Ženy, o ktorých píšem, sú prototypom tých, ktoré som vo svojej práci stretávala. Tvrdo pracujú, nie sú ani chudobné, ani bohaté," povedala o svojom úspešnom debute autorka Elaine Murphy. Hra Little Gem bola inscenovaná vo viacerých krajinách. 

Pôvodný názov Little Gem má v preklade viacero významov - hlávkový šalát, oslovenie vzácneho človeka vo význame „môj poklad" či malý James (novorodenec). Hra predstavuje tri generácie žien, starú mamu Kay, mamu Loraine a vnučku Amber, ktoré rozprávajú o mesiacoch prežitého emocionálneho nepokoja. Každá z nich prežíva nejakú emočnú krízu a komunikácia medzi nimi troma je prinajlepšom úzkostlivá.

Réžiu hry Moje baby producenti zverili do rúk režisérky Aleny Weisel Lelkovej, o scénografiu sa postaral Juraj Poliak.

V postavách troch generácií žien v inscenácii účinkujú:

Kay: Zuzana Kocúriková

Lorraine: Zuzana Fialová

Amber: Zuzana Porubjaková


Premiéry: 12. január a 13. január 2024

Vstupenky

Odporúčané akcie