Zrušené - Nový cirkus: YOUNAK - preložia na iný termín

Divadlá
Kultúrne centrum Bojnice
21.3.2020 - 18:00 - 21.3.2020 - 19:10

Zažite originálne spojenie divadla, akrobacie, živej muziky a folklóru. Kreatívna fúzia  tradičného a moderného umenia. Folklór tak trochu postavený na hlavu,  kde s nadhľadom a  humorom rozprávame tajomný príbeh najväčšieho  slovenského hrdinu.

Predstavenie je inšpirované skutočnou postavou našich dejín. Juraj  Jánošík reprezentuje boj za slobodu malého národa vo veľkej monarchii  niekde okolo roku 1707. Legenda hovorí, že bohatým bral a chudobným  dával. Bol to neobyčajný hrdina alebo obyčajný zlodej? Historickým  faktom však zostáva, že napriek ťažkému mučeniu a lámaniu na kolese neprezradil  miesto kráľovského pokladu ani členov zbojníckej družiny. Bol popravený  aj na tú dobu obzvlášť krutým spôsobom, napichnutím za rebro na hák.  Cieľom našej cirkusovej show s prvkami commedie dell´arte však nie je  podať svedectvo o jeho živote, ale sprostredkovať emócie, ktoré sa s ním  spájajú. Túžba po slobode, bohatstve, spravodlivosti, ale aj témami ako  láska, zločin či trest. Či chceme alebo nie, v každom z nás je kúsok  Jánošíka...

Námet: Pavol Kelley
Réžia: Adrián Schvarzstein
Produkcia: Katarína Pokorná
Dramaturgia: Juraj Bielik
Hudba: Pavol Hubinák a Pavol Bartovič
Kostýmy: Dana Kleinert
Scénografia: Peter Janků
Pohybová spolupráca a choreografia: Stanislav Marišler
Rekvizity: Kálmán Pál
Svetelný dizajn:
Róbert Sloboda

Účinkujú: Barbora Priester, Victória Priester, Lucia Priester, Miriam Švábová  Urbánová, Denisa Kopáčková, Ján Minárik, Jakub Halgoš, Denis Seliak,  Alexander Müller, Monika Mikovcová, Didac Cano, Adrián Schvarzstein a  Roman Vykysalý.

predstavenie je vhodné pre rodiny s deťmi

vstupné: 25,00 €

Odporúčané akcie