Quantcast

Nový cirkus: YOUNAK

Divadlá
Kultúrne centrum Bojnice
Od 29.5.2021 - 18:00 do 29.5.2021 - 19:10

Zažite originálne spojenie divadla, akrobacie, živej muziky a  folklóru. Kreatívna fúzia  tradičného a moderného umenia. Folklór tak  trochu postavený na hlavu,  kde s nadhľadom a  humorom rozprávame  tajomný príbeh najväčšieho  slovenského hrdinu.

Predstavenie je inšpirované skutočnou postavou našich dejín. Juraj   Jánošík reprezentuje boj za slobodu malého národa vo veľkej monarchii   niekde okolo roku 1707. Legenda hovorí, že bohatým bral a chudobným   dával. Bol to neobyčajný hrdina alebo obyčajný zlodej? Historickým   faktom však zostáva, že napriek ťažkému mučeniu a lámaniu na kolese  neprezradil  miesto kráľovského pokladu ani členov zbojníckej družiny.  Bol popravený  aj na tú dobu obzvlášť krutým spôsobom, napichnutím za  rebro na hák.  Cieľom našej cirkusovej show s prvkami commedie dell´arte  však nie je  podať svedectvo o jeho živote, ale sprostredkovať emócie,  ktoré sa s ním  spájajú. Túžba po slobode, bohatstve, spravodlivosti,  ale aj témami ako  láska, zločin či trest. Či chceme alebo nie, v každom  z nás je kúsok  Jánošíka...

Námet: Pavol Kelley
Réžia: Adrián Schvarzstein
Produkcia: Katarína Pokorná
Dramaturgia: Juraj Bielik
Hudba: Pavol Hubinák a Pavol Bartovič
Kostýmy: Dana Kleinert
Scénografia: Peter Janků
Pohybová spolupráca a choreografia: Stanislav Marišler
Rekvizity: Kálmán Pál
Svetelný dizajn:
Róbert Sloboda

Účinkujú: Barbora Priester, Victória Priester, Lucia  Priester, Miriam Švábová  Urbánová, Denisa Kopáčková, Ján Minárik,  Jakub Halgoš, Denis Seliak,  Alexander Müller, Monika Mikovcová, Didac  Cano, Adrián Schvarzstein a  Roman Vykysalý.

predstavenie je vhodné pre rodiny s deťmi

vstupné: 25,00 €

Odporúčané akcie