Oleanna

Divadlá
Kultúrny dom Prievidza - KaSS
Od do

Rok 2023 je pre mesto Prievidza rokom dvoch významných výročí –  910. výročie prvej písomnej zmienky a 640. výročie udelenia mestských práv mestu Prievidza a preto sme sa rozhodli, že v roku 2023, v „Roku výročí mesta Prievidza“, pripravíme podujatia s podtitulom „Prievidzskí umelci na prievidzských podujatiach“! Tento významný rok pre Prievidzu venujeme prievidzským umelcom – hercom, spevákom, hudobníkom, kapelám, spisovateľom a spisovateľkám, maliarom, fotografom,… tým, ktorí tvoria a sú súčasťou prievidzskej kultúry.

Pri tejto príležitosti sme veľmi radi, že môžeme v pondelok, 27. novembra 2023 o 19.00 h v Dome kultúry Prievidza uviesť hru OLEANNA v podaní nášho rodáka, herca Juraja Mokrého a herečky Magdalény Hroboňovej, ktorá je súčasťou repertoáru Štúdia L+S v Bratislave.

Jedna z najznámejších a najhranejších hier slávneho amerického dramatika držiteľa Pulitzerovej ceny a hollywodského režiséra a scenáristu Davida Mameta ukazuje, že aj hľadanie pravdy na univerzitnej pôde je vo svojej podstate súbojom. Podľa Mameta v tomto súboji nie sú dobrí ani zlí a neúprosná logika zmeny mocenských vzťahov je rovnako tragická ako antická dráma, v ktorej vládne slepá nevyhnutnosť. Preto je Mametova hra zároveň univerzálnym obrazom ľudského údelu.

Vstupné: 15,00 €, vstupenky zakúpite od 9. októbra v pokladni Domu kultúry Prievidza alebo online na www.kasspd.sk

Vstupenky

Odporúčané akcie