Třináct u stolu

Divadlá
Kultúrny dom Prievidza - KaSS
Od do

Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na novú francúzsku komédiu so Simonou Stašovou a Miroslavom Etzlerom v hlavných úlohách. 

Je Štedrý večer a manželia Madeleine a Antoine Villardierovi vo svojom dome chystajú slávnostnú večeru pre vybranú spoločnosť. Madeleine je poverčivá a zúfalo sa snaží zabrániť hroziacemu počtu trinástich ľudí pri stole. Zakaždým, keď sa zdá, že je zasadací poriadok konečne vyriešený k jej spokojnosti, nastanú komické situácie vyplývajúce zo vzťahov všetkých pozvaných hosťov. Podarí sa slávnostný večer zachrániť alebo skončí katastrofou?

Komédia Třináct u stolu slávila obrovský úspech v Paríži, v Ríme, i po celej Európe. V roku 1956 sa dočkala dokonca filmového spracovania. V hlavných úlohách sa predstavili vtedy obľúbení Micheline Presle a Fernand Gravey. V jednej z rolí debutovala neskoršia veľká hviezda Annie Girardot.

Autor: Marc-Gilbert Sauvajon

Hrajú: Simona Stašová, Miroslav Etzler, Simona Postlerová / Kamila Špráchalová, Julie Štandera / Nela Štefanová, Otto Rošetzký, Čestmír Gebouský, Martin Cikán / Kryštof Zapletal

Vstupné: 26,00 €, vstupenky už v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza a online na www.kasspd.sk

 

Vstupenky

Odporúčané akcie