Quantcast

Be2Can - Drahí súdruhovia

Filmový klub
Kultúrny dom Prievidza - KaSS
Od do

Filmová udalosť jesene – Be2Can 

8. ročník prehliadky festivalového filmu z Berlína, Benátok a Cannes, ktorý premiérovo uvedie súťažné a ocenené tituly z troch najvplyvnejších filmových festivalov.

Začiatok jesennej kino sezóny v Prievidzi bude patriť filmom, o ktorých sa hovorí. Prehliadka sa bude konať od 25. do 28. októbra v Dome kultúry Prievidza vždy o 18.00 h.

Prehliadku otvoríme v pondelok, 25. októbra ruským filmom Drahí súdruhovia! od režiséra Andreja Končalovskij, ktorý získal Zvláštnu cenu poroty na MFF v Benátkach v roku 2020.

Dráma, Rusko, 2020, 120 min
Réžia: Andrej Končalovskij

ZSSR, Novočerkassk, 1962. Ľudmila je členkou miestnej komunistickej strany. Je presvedčenou stúpenkyňou komunistického režimu a ideálov a pohŕda akoukoľvek formou nesúhlasu. Počas robotníckeho štrajku v miestnom závode na výrobu elektromotorov sa stane svedkom streľby do demonštrantov zo strany armády, ktorú vláda vyslala na potlačenie štrajku: ide o ozajstný masaker. Táto udalosť navždy zmení jej pohľad na svet.

Vstupné: 5,00 €, 4,00 € členovia Filmového klubu FK´93 Prievidza, 3,00 € seniori a ZŤP s preukazom Filmového klubu. Vstupenky sa predávajú oproti baru pol hodinu pred začiatkom premietania. Pred každým premietaním si môžete zakúpiť preukaz Filmového klubu FK´93 Prievidza v hodnote 5,00 €.

Podujatie organizujú Filmový klub FK ’93 Prievidza v zriaďovateľskej činnosti Kultúrneho a spoločenského strediska Prievidza, v spolupráci s Art point Prievidza.


Odporúčané akcie