Quantcast

Be2Can - Prirodzené svetlo

Filmový klub
Kultúrny dom Prievidza - KaSS
Od do

Filmová udalosť jesene – Be2Can 

8. ročník prehliadky festivalového filmu z Berlína, Benátok a Cannes, ktorý premiérovo uvedie súťažné a ocenené tituly z troch najvplyvnejších filmových festivalov.

Začiatok jesennej kino sezóny v Prievidzi bude patriť filmom, o ktorých sa hovorí. Prehliadka sa bude konať od 25. do 28. októbra v Dome kultúry Prievidza vždy o 18.00 h.

V stredu, 27. októbra budeme pokračovať drámou Prirodzené svetlo, ktorá získala Strieborného medveďa za najlepšiu réžiu (Dénes Nagy) na Berlinale 2021.

Dráma, Maďarsko / Lotyšsko / Francúzsko / Nemecko, 2021, 103 min
Réžia: Dénes Nagy

Druhá světová válka, okupovaný Sovětský svaz. István Semetka je jednoduchý maďarský farmář, který slouží jako desátník ve speciální průzkumnické jednotce partizánů. Na cestě do odlehlé dědiny jeho rota padá pod nepřátelskou palbou. Když je zabit velitel, Semetka musí překonat své obavy a převzít velení nad jednotkou, protože je uvězněný v chaosu, který nedokáže ovládat.

Vstupné: 5,00 €, 4,00 € členovia Filmového klubu FK´93 Prievidza, 3,00 € seniori a ZŤP s preukazom Filmového klubu. Vstupenky sa predávajú oproti baru pol hodinu pred začiatkom premietania. Pred každým premietaním si môžete zakúpiť preukaz Filmového klubu FK´93 Prievidza v hodnote 5,00 €.

Podujatie organizujú Filmový klub FK ’93 Prievidza v zriaďovateľskej činnosti Kultúrneho a spoločenského strediska Prievidza, v spolupráci s Art point Prievidza.


Odporúčané akcie