Quantcast

Be2Can - Titán

Filmový klub
Kultúrny dom Prievidza - KaSS
Od do

Filmová udalosť jesene – Be2Can 

8. ročník prehliadky festivalového filmu z Berlína, Benátok a Cannes, ktorý premiérovo uvedie súťažné a ocenené tituly z troch najvplyvnejších filmových festivalov.

Začiatok jesennej kino sezóny v Prievidzi bude patriť filmom, o ktorých sa hovorí. Prehliadka sa bude konať od 25. do 28. októbra v Dome kultúry Prievidza vždy o 18.00 h.

A prehliadku ukončíme vo štvrtok, 28. októbra snímkou francúzskej režisérky Julie Ducournau Titan. „Ide o film, ktorý prepisuje históriu Cannes. Len po druhý raz za existenciu prestížneho filmového festivalu získal najvyššie ocenenie – Zlatú palmu – film, ktorý režírovala žena,“ poznamenal PR manažér Marek Suchitra.

Dráma, Francúzsko / Belgicko, 2021, 108 min
Réžia: Julia Ducournau

Po sérii nevysvětlitelných trestných činů se otec setká se synem, který byl deset let nezvěstný. Titan: kov vysoce odolný vůči teplu a korozi se slitinami s vysokou pevností v tahu.

Vstupné: 5,00 €, 4,00 € členovia Filmového klubu FK´93 Prievidza, 3,00 € seniori a ZŤP s preukazom Filmového klubu. Vstupenky sa predávajú oproti baru pol hodinu pred začiatkom premietania. Pred každým premietaním si môžete zakúpiť preukaz Filmového klubu FK´93 Prievidza v hodnote 5,00 €.

Podujatie organizujú Filmový klub FK ’93 Prievidza v zriaďovateľskej činnosti Kultúrneho a spoločenského strediska Prievidza, v spolupráci s Art point Prievidza.

Odporúčané akcie