CINE VITAJ v Prievidzi

Filmový klub
Kultúrny dom Prievidza - KaSS
-

10. – 12. jún 2019 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza

CINE VITAJ vznikla zo spoločnej iniciatívy mediálnej spoločnosti Film  Europe a Talianskeho kultúrneho inštitútu. Po diváckom úspechu  prehliadky francúzskeho filmu, „Crème de la crème“ sme sa rozhodli  ponúknuť milovníkom filmu aj talianske filmové lahôdky. Tohtoročný  program bude zameraný na najväčších talianskych umelcov výtvarného  umenia. Do Prievidze CINE VITAJ zavíta už  10. júna 2019 a potrvá do 12. júna 2019.

Program:

 

pondelok 10. jún 2019 

o 18.00 hod., divadelná sála Domu kultúry v Prievidzi

 

Raffaello: Pán maľby

r.: Luca Viotto

Taliansko, 2017, 90 minút 

Intenzívny portrét jedného z najlepších renesančných umelcov, ktorý  dodnes fascinuje historikov i laickú verejnosť. Raffaello patrí k  takzvanej tradičnej triáde renesančných majstrov, vedľa Leonarda da  Vinciho a Michelangela Buonarrotiho. Dokument využíva najmodernejšie  technológie, aby na veľkom plátne ukázal majstrovské diela v najlepšej  kvalite. Oslovení kritici a historici umenia odborne, ale pritom pútavo  osvetľujú život a neuveriteľne nádherné dielo slávneho umelca. 

utorok 11. jún 2019

o 18.00 hod., divadelná sála Domu kultúry v Prievidzi

 

Caravaggio – Duša a krv

r.: Jesus Garcès Lambert

Taliansko, 2018, 90 minút 

Život Michelangela Merisiho, ktorý si podmanil umelecký svet pod  menom Caravaggio má všetky charakteristiky pútavého príbehu. Jeho talent  mu predurčil úspech, večný súboj s vnútornými démonmi mu však nedovolil  užívať si ho príliš dlho. Jeho cesta z Milána na Maltu nie je výpoveďou  len o štyridsiatke obrazov, ale tiež o Caravaggiovom ustavičnom hľadaní  slobody a seba samého vo vnútri svojej tvorby. Vínimočný dokument a  špičkové obrazové spracovanie ponúka jedinečnú príležitosť vychutnať si  zblízka genialitu jeho obrazov.

 


 

streda 12. jún 2019

o 18.00 hod., divadelná sála Domu kultúry v Prievidzi

 

Leonardo da Vinci: Génius v Miláne

r.: Luca Lucini

Taliansko, 2016, 90 minút

Pri príležitosti konania najdôležitejšej kultúrnej udalosti roka –  EXPO 2015 v Miláne – sa uskutočnila i unikátna výstava ,,Leonardo 1452 –  1519”, na ktorej bolo možné vidieť najzaujímavejšie a najslávnejšie  diela Leonarda da Vinci. Expozícia bola výsledkom šesťročnej práce  odborníkov, ktorú predstavuje tento výnimočný film. Výstava predstavuje  nielen najznámejšie obrazy renesančného majstra, ale i jeho rukopisy,  prírodopisné nákresy, utopické projekty, anatomické kresby i mýtické  výjavy…
Vstupné: 2,00 € (ZŤP,  držitelia Jánskeho plakety a dôchodcovia s členským preukazom FK´93 ),  3,00 € (člen FK ´93), 4,00 € (ostatní).


Odporúčané akcie