Quantcast

Psí život / The Kid

Filmový klub
Kultúrny dom Prievidza - KaSS
Od do

štvrtok 14. októbra 2021
o 18.00 h, Divadelná sála Domu kultúry v Prievidzi

PSÍ ŽIVOT + THE KID

Krátkometrážny / Komédia, USA, 1918, 40 min
Réžia: Charlie Chaplin

Charlie Chaplin v legendárnej úlohe tuláka, ktorý spí na ulici, nemá čo jesť a zažíva samé útrapy. Jeho život sa náhle zmení, keď zachráni opusteného psa Scrapsa. Stanú sa najlepšími priateľmi a spoločne sa pretĺkajú mestom. Raz sa vyberú do baru, kde sa tulák zamiluje do peknej speváčky. Bohužiaľ je však z baru vyhodený, pretože nemá peniaze. Nepríjemnú situáciu mu pomôže vyriešiť jeho verný priateľ Scraps, ktorý vyhrabe peňaženku, a tak sa spolu môžu vydať dobyť späť srdce milovanej ženy.

Komédia / Dráma / Rodinný, USA, 1921, 68 min (Special Edition: 50 min)
Réžia: Charlie Chaplin

Čo je viac ako peniaze a majetok? Láska a starostlivosť o milované osoby! The Kid je nadčasová groteska o ľudskosti a čistom cite, a o tom, ako prišiel chudobný tulák Charlie k opustenému dieťaťu. Ukazuje, že aj s obyčajnými palacinkami môžete vykúzliť hostinu storočia, pokiaľ stolujete s tým správnym človekom. A neprekazia vám ju úradníci, uličníci ani nadprirodzené bytosti.

Vstupné: 2,00 € (ZŤP, držitelia Jánskeho plakety a dôchodcovia s členským preukazom FK´93), 3,00 € (člen FK´93), 4,00 € (ostatní). Naďalej ostávajú v platnosti preukazy filmového klubu na rok 2020.

Tešíme sa na vás!

Odporúčané akcie