SCANDI - Spoločne 99

Filmový klub
Kultúrny dom Prievidza - KaSS
Od do

ĽADY PRASKAJÚ! Je tu jubilejný 10. ročník obľúbenej prehliadky severských filmov SCANDI! Prehliadka sa uskutoční v termíne od 24. do 31. 1. 2024 a bude prebiehať v kinách po celom Slovensku. 

Tešte sa na dôkladný, aktuálny výber toho najvýraznejšieho zo škandinávskej kinematografie, a to zo všetkých piatich krajín: Švédsko, Fínsko, Nórsko, Dánsko a Island. Škandinávska filmová produkcia prináša žánrovo pestré filmy, ktoré sú divácky atraktívne a zároveň mnohé z nich oceňované na prestížnych festivaloch. V Prievidzi sa tento severský filmový festival bude konať od 5. februára až do 11. marca 2024, každý pondelok vždy od 18.00 h v divadelnej sále Domu kultúry Prievidza.

PROGRAM:

pondelok, 4. marca 2024
o 18.00 h, Divadelná sála Domu kultúry v Prievidzi

SPOLOČNE 99

Švédsko, 2023, 115 min
Réžia: Lukas Moddysson

V roku 1975 žila skupina idealistov v komunite s názvom Spoločne. Teraz, v roku 1999, má komunita nový dom a je najmenšia na svete – tvoria ju len dvaja ľudia, Göran a Klasse. Klasse sa cíti trochu osamelý, a tak sa rozhodne prekvapiť Görana v deň jeho narodenín. V tejto čiernej komédii obľúbený švédsky režisér Lukas Moodysson konfrontuje dvojicu priateľov s postavami, ktoré im pripadajú úplne cudzie, aby časom pochopili, ako sa všetko mení, a uvedomili si, že nie všetko v živote ide úplne podľa plánu. Lukas Moodysson divákov uvádza, s dávkou uštipačnosti i sympatií, do fiktívnej štokholmskej komunity, ktorú zachytil vo filme Je láska láska (2000), ktorý etabloval jeho prenikavý pohľad na ľudskú slabosť. (Film Europe)

Vstupné: 4,00 € (ZŤP, držitelia Jánskeho plakety a dôchodcovia s členským preukazom filmového klubu ), 5,00 € (člen filmového klubu), 6,00 € (ostatní). 

Vstupenky

Odporúčané akcie