SCANDI - Štyria malí dospelí

Filmový klub
Kultúrny dom Prievidza - KaSS
Od do

ĽADY PRASKAJÚ! Je tu jubilejný 10. ročník obľúbenej prehliadky severských filmov SCANDI! Prehliadka sa uskutoční v termíne od 24. do 31. 1. 2024 a bude prebiehať v kinách po celom Slovensku. 

Tešte sa na dôkladný, aktuálny výber toho najvýraznejšieho zo škandinávskej kinematografie, a to zo všetkých piatich krajín: Švédsko, Fínsko, Nórsko, Dánsko a Island. Škandinávska filmová produkcia prináša žánrovo pestré filmy, ktoré sú divácky atraktívne a zároveň mnohé z nich oceňované na prestížnych festivaloch. V Prievidzi sa tento severský filmový festival bude konať od 5. februára až do 11. marca 2024, každý pondelok vždy od 18.00 h v divadelnej sále Domu kultúry Prievidza.

PROGRAM:

utorok, 12. marca 2024
o 18.00 h, Divadelná sála Domu kultúry v Prievidzi

ŠTYRIA MALÍ DOSPELÍ

Fínsko, 2023, 122 min
Réžia: Selma Vilhunen

Zdá sa, že polyamoria sa dnes spája výlučne s alternatívnym životným štýlom generácie Z. Ale možno sa aj niektorí z nás, ktorí sme toho v milostnom živote veľa prežili, cítime vo svojich túžbach príliš obmedzovaní monogamnými vzťahmi. Juulia je úspešnou poslankyňou parlamentu a žije v zdanlivo dokonalom manželstve so svojím manželom Matiasom, kňazom. Keď však Juulia zistí, že Matias má už rok pomer s Enni, zrúti sa. Aby zachránila svoje manželstvo, zapojí Enni do svojho života a všetci začnú žiť spolu v polyamornom vzťahu. Keď Juulia prijme nové pravidlá, zamiluje sa do mladého Misca, ktorý sa zdá byť zo štvorice najzrelší. Všetci štyria sa milujú, ale nech sa snažia akokoľvek, nedokážu sa zbaviť svojich problémov. Ide o dojímavý a ľudský portrét štyroch dospelých s bolesťami dospievania. (Film Europe)

Vstupné: 4,00 € (ZŤP, držitelia Jánskeho plakety a dôchodcovia s členským preukazom filmového klubu ), 5,00 € (člen filmového klubu), 6,00 € (ostatní). 


Vstupenky

Odporúčané akcie