Bojnický Kračún 2023 - kompletný program

Iné akcie
Hurbanovo námestie, Bojnice
Od do

V roku 2014 Ste mali možnosť zažiť prvý ročník podujatia s predvianočnou  atmosférou- Bojnický kračúň.
Týmto rokom by bol označovaný ako desiaty, no pôsobením pandémie, a kedy  sme svetlo ohňa uzreli len v malom kruhu blízkych, píšeme dnes Bojnický  kračúň živý a organizovaný v poradí ako ôsmy.
Preto neochvejne zostávame v hĺbke jeho posolstva a tým srdečne pozývame  k čarovnej predvianočnej atmosfére.

Veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa pri spoluTVORENÍ podieľajú.

S úctou a porozumením, Juraj Kupčok a kamaráti

KRAČÚN - viete, čo znamená toto slovo? Označuje sa ním slovanský    sviatok zimného slnovratu a u niektorých Slovanov dodnes znamená    Vianoce.

Nebude to  len taká obyčajná akcia, ale tak trochu magické stretnutie   všetkých ľudí  dobrej vôle v období pred Vianocami. Okrem remeselných   trhov a rôznych  tradičných dobrôt, ktoré rozvoňajú priestor v mestečku   pod romantickým  zámkom, sa môžete tešiť na zaujímavý kultúrny  program. Špeciálne pre deti je pripravené  zdobenie vianočného stromčeka,  pre všetkých tombola o  zaujímavé ceny. Súčasťou podujatia bude   zapaľovanie Kračúnskych  magických ohňov v spojení s bylinkami a ohňová   show. V piatok aj  sobotu večer program pokračuje hudobnými koncertami v   bojnických  gastro podnikoch. Príďte v posledný predvianočný víkend  nasať  tú  správnu vianočnú atmostéru do Bojníc, ktorá pohladí vaše duše a    zohreje vaše srdcia. Bude to stáť za to.

Foto a video: Bojnický Kračún 2019

Foto a video: Bojnický Kračún 2017 - 4. ročník

Odporúčané akcie