Cestovateľské kino: Rusko (Transsibírska magistrála, Sibír, tajga)

25.04.2018 - 18:00 - 19:30
Potulky po najväčšej krajine sveta nám priblíži Lenka Siváková.

Ako sa žije v Rusku a ako prejdete Transsibírsku magistrálu čo najlacnejšie? Lenka Siváková učila 9 mesiacov angličtinu uprostred tajgy a prinesie nám svoje zážitky.

  • Čo treba vedieť predtým, ako sa vydáte na ďalekú cestu cez Sibír, ako cestovať, aby vás 9000 km nepripravilo o všetky úspory, čo sa po ceste oplatí vidieť a kde radšej z vlaku ani nevystupovať.
  • Sibír je super, lebo sa vám tam netopí zmrzlina, ale je nepríjemné chodiť po pitnú vodu v -25°C.
  • Aké to je žiť na mieste, kde zima trvá 10 mesiacov a cesta do najbližšieho mesta 14 hodín, čo sa píše o Európe v ruských novinách a ako história medzi Slovenskom a Ruskom ovplyvňovala jej pobyt.
  • Rusko je viac ako len vodka, zabalzamovaný Lenin a šialená politika. Je to aj zabudnuté olympijské Soči, luxusná Moskva, dychberúci Jekaterinburg ukrytý na Urale a chudobný východ, kde čakáte na dodávku jedla dva týždne.
  • A v neposlednom rade je to známa Transsibírska magistrála. Práve touto železnicou Lenka cestovala pravidelne a vydala sa ňou až na Bajkal a ďalej na východ.
  1. Je to bezpečné?
  2. Sú vlaky komfortné?
  3. Ako si kúpiť lístky?
  4. Koľko to stojí?
  5. Oplatí sa ísť až do Vladivostoku?

(zdroj textu: https://www.facebook.com/Dobrodruhsk-cestovate%C4%BEsk%C3%A1-kaviare%C5%88-klubov%C5%88a-1429511414039874/)

 

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi, Záhradnícka 19

vstupné: 3 €, študenti, seniori, ZŤP 2 €

www.rkcpd.sk

 

Hlavné menu