Dozvuky Jedného sveta

06.05.2014 - 18:00 - 19:35
Srdečne Vás pozývame na pravidelné premietanie dokumentov Jedného sveta. Film: Ľadová rovnováha / Glacial Balance. Vstupné: 2 € / študenti, dôchodcovia, ZŤP: 1 €

Dozvuky Jedného sveta

Pozývame Vás na pravidelné premietanie dokumentov Jedného sveta.

Film: Ľadová rovnováha / Glacial Balance

Dátum konania: 6. 5. 2014 o 18:00 h
Miesto konania: Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi, Záhradnícka 19
Vstupné: 2 € / študenti, dôchodcovia, ZŤP: 1 €
Organizátori: OZ Berkat a RKC v Prievidzi

O filme:

Ľadová rovnováha

Krajina pôvodu: USA, rok výroby: 2012
Žáner: Dokumentárny film, 95 min.
Réžia: Ethan Steinman

Vrcholky Ánd sú pokryté ľadovcom, ktorý predstavuje hlavnú zásobáreň vody v celej Južnej Amerike. V dôsledku klimatických zmien sa ľadová masa za posledných štyridsať rokov zmenšila približne o tretinu a ubúda stále rýchlejšie. Podobne ako v mnohých ďalších filmoch o globálnom otepľovaní, aj v tejto snímke vysvetľuje problematiku množstvo odborníkov. Dokument však prináša viaceré svedectvá o konkrétnych dopadoch týchto zmien na život roľníkov v horských oblastiach vo všetkých latinskoamerických krajinách od Kolumbie až po Argentínu. Otepľovanie planéty, s ním spojené topenie ľadovca a úbytok zrážok má za následok dramatický pokles produktivity drobných roľníkov, ktorí museli niektoré plodiny úplne prestať pestovať. Z čoho budú žiť ich rodiny o desať - pätnásť rokov, ak budú klimatické zmeny pokračovať rovnakým tempom? A ako dlho potrvá, kým dôsledky pocítia aj obyvatelia miest v nížinách?

Film obsahuje mnoho unikátnych záberov, zachytávajúcich rôzne typy ľadovcov, ich štruktúru a topenie, ako aj vedcov vykonávajúcich výskum ľadovej masy v šesťtisícových výškach.

https://www.facebook.com/events/545815482205269/

Hlavné menu