Dozvuky Jedného sveta / Nový svet

25.01.2013 - 18:00 - 20:00
Nový rok - Nový svet - Nový priestor. Prvé Dozvuky Jedného sveta v Prievidzi v roku 2013, prvýkrát naplno v Art Pointe v Prievidzi!

FILM: NOVÝ SVET / Jaan Tootsen / Estónsko / 2011 / 59 min.
K novému roku si zaslúžime nový svet, ktorí sami môžeme ovplyvniť. Film zachytáva boj Estóncov proti nadvláde áut v ich meste.

DISKUSIA: ODKAZPRESTAROSTU.SK /
hostia Jakub Kmeť, SGI a Michal Ďureje, hovorca mesta
O tom, ako sa dá zmeniť Prievidza - jej chodníky, stromy a cesty. Odkazprestarostu.sk ponúka občanom priestor pre nahlásenie problémov v ich okolí. A aj v Prievidzi. Podnety sú komunikované so samosprávou a ich riešenia tak prebiehajú pod dohľadom verejnosti.

DLHÁ ANOTÁCIA K FILMU NOVÝ SVET: Rovnako ako väčšine európskych metropol, aj estónskemu Tallinnu vládnu autá. Keď bola v roku 2006 otvorená vo štvrti Nový Svet ďalšia cesta určená výlučne autám, došla skupine miestnych obyvateľov trpezlivosť. Po usporiadaní protestu, pri ktorom v respirátoroch a plynových maskách bránili slávnostnému otvoreniu tejto cesty, sa cykloaktivista Erko a študent architektúry Marten spoločne s priateľmi rozhodli založiť Spoločnosť Nový Svet. Najrôznejšími aktivitami sa pokúšajú obmedziť automobilovú dopravu v ich štvrti, okrem iného sprejujú falošné prechody pre

Hlavné menu