Snow film fest

Iné akcie

JEDINEČNÝ FILMOVÝ FESTIVAL ZIMNÝCH DOBRODRUŽSTIEV A ADRENALÍNOVÝCH ŠPORTOV
ZAVÍTA DO 180 MIEST ČESKEJ A SLOVENSKEJ REPUBLIKY

Filmový festival Tierra SNOW FILM FEST je celovečerné premietanie špičkových filmov plných extrémneho lyžovania, zimného lezenia, skialpinizmu a ďalších extrémnych zážitkov a športov. V októbri a novembri 2013 môžu diváci v 180 mestách ČR a SR, od Chebu až po Humenné, vzhliadnuť sedem najlepších zimných filmov uplynulej sezóny domácej i zahraničnej produkcie.

Filmová prehliadka "Tierra SNOW FILM FEST" je najväčší festival svojho druhu, ako uvádza aj manažér festivalu Dan Hála: "Teší nás veľký záujem o organizovanie festivalu aj v menších mestách. Sme radi, že môžeme najlepšie filmy uplynulej sezóny ukázať aj tam, kde by inak takúto možnosť nemali" a dodáva: "Počtom miest konania sme zďaleka najrozšírenejší športový či outdoorový filmový festival v Česku aj na Slovensku“.

Hlavný program je zostavený zo siedmich filmov, ktoré získali celý rad ocenení na zahraničných filmových festivaloch: Crossing the Ice - Naprieč ľadmi, Tempting fear - Lákavý strach, Blue Obsession - Modrá posadnutosť, Snow Way, Nordfor sola - Na sever od slnka, Neviditeľná hora, Unicorn Sašimi - Sašimi z jednorožca.

Hlavnými partnermi sú: TIERRA, Rock Point, Švajčiarsko, Marmot, Loap a Les Menuires.

Mediálnymi partnermi Tierra SNOW FILM FEST sú: lidovky.cz a Lidové noviny, celoštátna sieť rádií Hey, Rádio Expers, magazín SNOW a Snow.cz, CSFD.cz, Pohora.cz, 100 +1, Príroda, Hiking.sk a OutdoorFilmy. sk.

Ďalšie informácie, podrobnosti o filmoch a autoroch nájdete na www.SnowFilm.cz

Snow film fest - logoSnow Way

Dokumentárny film mapuje dvadsaťročnú športovú kariéru najúspešnejšieho českého snowboardistu Martina Černíka. Popisuje svoju cestu od prvých zákrut v Krkonošiach cez olympiádu až po extrémne zjazdy v divokej prírode.

Réžia: David Kačírek, Martin Huasner, produkce: LIP Production, ČR, 2012, 40 minút

Odporúčané akcie