Snow film fest

20.11.2013 - 16:00 - 20:00
Srdečne Vás pozývame do Regionálneho kultúrneho centra v Prievidzi (Záhradnícka 19) na celovečerné pásmo špičkových filmov o extrémnom lyžovaní, zimnom lezení, snowboardingu, snow-kitingu a ďalších zimných radovánkach. Tento festival je bratským festivalom Expedičnej kamery. Vstupné: 2 €

JEDINEČNÝ FILMOVÝ FESTIVAL ZIMNÝCH DOBRODRUŽSTIEV A ADRENALÍNOVÝCH ŠPORTOV
ZAVÍTA DO 180 MIEST ČESKEJ A SLOVENSKEJ REPUBLIKY

Filmový festival Tierra SNOW FILM FEST je celovečerné premietanie špičkových filmov plných extrémneho lyžovania, zimného lezenia, skialpinizmu a ďalších extrémnych zážitkov a športov. V októbri a novembri 2013 môžu diváci v 180 mestách ČR a SR, od Chebu až po Humenné, vzhliadnuť sedem najlepších zimných filmov uplynulej sezóny domácej i zahraničnej produkcie.

Filmová prehliadka "Tierra SNOW FILM FEST" je najväčší festival svojho druhu, ako uvádza aj manažér festivalu Dan Hála: "Teší nás veľký záujem o organizovanie festivalu aj v menších mestách. Sme radi, že môžeme najlepšie filmy uplynulej sezóny ukázať aj tam, kde by inak takúto možnosť nemali" a dodáva: "Počtom miest konania sme zďaleka najrozšírenejší športový či outdoorový filmový festival v Česku aj na Slovensku“.

Hlavný program je zostavený zo siedmich filmov, ktoré získali celý rad ocenení na zahraničných filmových festivaloch: Crossing the Ice - Naprieč ľadmi, Tempting fear - Lákavý strach, Blue Obsession - Modrá posadnutosť, Snow Way, Nordfor sola - Na sever od slnka, Neviditeľná hora, Unicorn Sašimi - Sašimi z jednorožca.

Hlavnými partnermi sú: TIERRA, Rock Point, Švajčiarsko, Marmot, Loap a Les Menuires.

Mediálnymi partnermi Tierra SNOW FILM FEST sú: lidovky.cz a Lidové noviny, celoštátna sieť rádií Hey, Rádio Expers, magazín SNOW a Snow.cz, CSFD.cz, Pohora.cz, 100 +1, Príroda, Hiking.sk a OutdoorFilmy. sk.

Ďalšie informácie, podrobnosti o filmoch a autoroch nájdete na www.SnowFilm.cz

Snow film fest - logoFILMOVÝ FESTIVAL TIERRA SNOW FILM FEST V PRIEVIDZI

Miestnym usporiadateľom je Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja. Festival Vám prinesie zaujímavé filmy a rozprávanie Filipa Kellnera a Jozefa Fábryho zo skupiny Freeride Guide Slovakia o možnostiach skialpinizmu v regióne horná Nitra. Premietanie filmov bude prebiehať v sále Regionálneho kultúrneho centra v Prievidzi s kapacitou 100 miest (Záhradnícka ul. 19).

Dátum:           20. 11. 2013 (streda)

Čas:             16:00 – 20:00 h

Miesto:         Sála Regionálneho kultúrneho centra v Prievidzi, Záhradnícka 19

Kontakt:         www.rkcpd.sk

Jednotné vstupné bez predpredaja – celý program i akákoľvek jeho časť: 2 €

Pred každým filmom sú zaradené reklamné spoty. Usporiadateľ upozorňuje na možné mierne časové posuny v priebehu premietania filmov.

PROGRAM

1. blok:

16:00   ÚVOD

Ataraxia - bonusový film

Členovia tímu z Nemecka, Nového Zélandu a USA a spojili svoje sily, aby prežili dobrodružstvo plné adrenalínu v aljašských horách Chugach. Ich cieľom je len pomocou ťažného šarkana dosiahnuť vrchol najvyššej hory Mt. Marcus Baker (4016 m). Podarí sa to? Budú snehové a hlavne veterné podmienky
pre náročný snowkiting priaznivé?
Réžia: Nicolas Chibac, USA, Nový Zéland, Nemecko, 2012, 13 minút / titulky

 

Lákavý strach / Tempting Fear

Andreas Fransson je asi najodvážnejším extrémnym lyžiarom tejto generácie. Vo filme Andreas skúma miesto, kde strach premôže všetky emócie, pretože smrť číha na každom chybnom kroku.

Réžia: Mike Douglas, Kanada, 2012, 25 minút / titulky

Ocenenie: 'Best Action Film' Adventure Film Festival 2012, 'Best Story' X-Dance 2012, Cold Smoke Award 2013

 

Neviditeľná hora

Po prekonaní seba samého na Mt. Blancu, chcel nevidiaci horolezec Juraj Práger skúsiť niečo ďalšie a opäť posunúť svoje hranice. Sledujte dobrodružstvo výstupu na Elbrus severnou stranou bez akejkoľvek podpory.

RéžiaPetra Geletová, Slovensko, 2013, 20 minút

 

Modrá posadnutosť / Blue Obsession

Modrá posadnutosť, snímka o kráse lezenia na ľade v aljašskom ľadovcovom platu Juneau Icefield. Alan Gordon sa snažil zachytiť miesta na ľadovci Mendenhall, ktoré vďaka prírodným zmenám nie sú nikdy rovnaké.

Réžia: Alan Gordon, Jordan Halland, USA, 2011, 8 minút / titulky

 

Naprieč ľadmi / Crossing The Ice

Dvaja austrálski dobrodruhovia, James Castrission a Justin Jones, sa vydávajú na nebezpečnú cestu naprieč Antarktídou a späť a to úplne bez pomoci. Žiadne záprahové psy, žiadni draci, iba dvaja muži tiahnuci
na saniach svoje zásoby cez 1140 km nehostinného ľadu a mrazu.

Réžia: Justin Jones, Austrália, 2012, 44 minút / titulky
Ocenenie: Grand Prize 2012 Banff Mountain Film
 

Prestávka 10 minút
2. blok:

18:10   Rozprávanie Filipa Kellnera a Jozefa Fábryho zo skupiny Freeride Guide Slovakia o možnostiach skialpinizmu v regióne horná Nitra (20 minút)

Na sever od slnka / Nordfor sola

Inge a Jørn nie sú bežní surferi. Rozhodli sa stráviť deväť mesiacov studenej nórskej zimy v izolácii za polárnym kruhom v neobývanej zátoke obmývanej Atlantikom, kde našli nielen perfektné vlny, ale aj hŕbu odpadkov. Cieľom je pozbierať aspoň tonu odpadu, ktoré prináša more, postaviť si z nich dom, užiť si surfovanie a prežiť tmu.

Réžia: Jørn Nyseth Ranum, Inge Wegge, Nórsko, 2012, 46 minút / titulky

Ocenenie: The Norwegian Documentary Film Festival: Audience Award

 

Sašimi z jednorožca / Unicorn Sashimi

Unikátna audio-vizuálna snímka z japonských hôr. Slovami autorov: „ Vydali sme sa uloviť mýtického hokkaidského jednorožca. Ukázalo sa ale, že zviera je ťažké natočiť a tak sme sa rozhodli aspoň si trochu zalyžovať.“

RéžiaBen Knight, Nick Waggoner a Travis Rummel, USA, 2011, 5 minút

Ocenenie: Vancouver International Mountain Film Festival Grand Prize, Sheffield Adventure Film Festival Best Artistic Film 2013

 

Snow Way

Dokumentárny film mapuje dvadsaťročnú športovú kariéru najúspešnejšieho českého snowboardistu Martina Černíka. Popisuje svoju cestu od prvých zákrut v Krkonošiach cez olympiádu až po extrémne zjazdy v divokej prírode.

Réžia: David Kačírek, Martin Huasner, produkce: LIP Production, ČR, 2012, 40 minút

Hlavné menu