VEĽKÁ PIVNÁ KOŠTOVKA V PRIEVIDZI

Iné akcie
Kultúrny dom Prievidza - KaSS
15.6.2012 - 18:00

Aj pivo však má svoje špecifické podoby vymykajúce sa z formátu hypermarketových ležiakov. Má svoje svetové súťaže, môže zrieť podobne ako víno a mať vzácne archívne ročníky. A aj v pivnom žánri sa dá hľadať jeho dokonalá kombinácia s jedlom.

Degustácia, zameraná práve na pivné špeciály a fľaškové pivá, je pre priaznivcov kvalitného piva pripravená už v piatok, 15. júna 2012.

Medzi 18.00 až  22.00 hod. sa v Dome kultúry v Prievidzi predstaví takmer 100 vzoriek pív z viac ako dvoch desiatok pivovarov z Anglicka, Belgicka, Nemecka, Rakúska, Slovenska, Škótska a Ukrajiny. Toto podujatie tak má nadviazať na predchádzajúcu úspešnú vínnu koštovku.

Pivné degustácie podobného typu sú vo svete celkom bežné, pravidlom sa stali už aj u našich českých susedov. V Prievidzi ide zatiaľ o podujatie absolútne jedinečné. A to nielen tým, že je to jeho premiéra. Jedinečné bude hlavne počtom zúčastnených pivovarov, krajín a vzoriek. Dá sa povedať, že bude mimoriadne aj v celoslovenskom rozsahu.

Vstupenky v cene 12 € si môžu záujemcovia zakúpiť v Prievidzi v Turistickej kancelárii, pokladni Domu kultúry alebo vo Vinotéke a Pivotéke Noffry a v eshope Prešporskej pivotéky.

"Veríme, že v tomto prípade naozaj zakladáme novú tradíciu, ku ktorej si do budúcna nájdu cestu ľudia z celého Slovenska,“ netají sa vysokými ambíciami Mgr. Petra Štefániková, riaditeľka Kultúrneho a spoločenského strediska v Prievidzi.

Obsah degustačného katalógu je prísľubom mimoriadneho zážitku, ktorý by si fanúšik piva rozhodne nemal nechať ujsť. Pivný mok doplní aj degustácia kvalitných syrov a pivných chuťoviek, ktoré na takejto degustácii rozhodne nesmú chýbať.

Odporúčané akcie