Whiskyho cestovateľské kino: Gruzínsko

Iné akcie
Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi
-

Nové  premietanie zo siedmich ciest do Gruzínska. 5 tisícovky Veľkého Kaukazu,  ťažko dostupné odľahlé horské doliny v ktorých zastal čas, úžasné  Tbilisi, rozľahlé stepi pri azerbajdžanskej hranici, mnísi dodnes žijúci  v jaskynných kláštoroch, fontána z ktorej tečie pálenka, pobrežie  Čierneho mora ale aj skvelé jedlo a víno a mimoriadna pohostinnosť... to  všetko je Gruzínsko, ktoré Whisky tentokrát precestoval offroad,  terénnym autom.

 

Spevák kapely Slobodná Európa Whisky sa po dlhých rokoch cestovania  po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol vytiahnuť na svetlo  sveta svoje mnohé zážitky a fotografie zo svojich výprav.

Na svojich cestách Whisky navštívil viac ako 70 krajín, v ktorých sa  zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými  scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického  ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke, či terénnom aute na ktorých  prešiel po cestách – necestách viac ako 50 000 km.

Za všetky oblasti, ktoré navštívil môžeme len tak námatkovo spomenúť  napríklad Indiu (ktorú navštívil 14 krát), Nepál (kde niekoľkokrát, sám  bez nosičov, absolvoval pešie pochody cez Himaláje dlhé viac ako 500 km,  cez sedlá vo výškach viac ako 5500 m.n.m.), Severnú Kóreu, Venezuelu,  Irán, Laos, Kolumbiu, Kamerun, Indonéziu, Gruzínsko, Vietnam,  Tadžikistan, Borneo, Peru, Austráliu, Čínu, Kirgistan, Srí Lanku,  Arménsko, Bolíviu, Kosovo, Uzbekistan, Filipíny, Afganistan, Kambodžu,  Kazachstan, Chile, Maroko, Ladakh, Podnestersko, Sikkim, Náhorný  Karabach a mnohé ďalšie.

Jeho dlhoročné skúsenosti filmového kameramana naznačujú profesionálnu úroveň fotografií...

 

24. 4. 2019 (streda) o 18:00                            

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi, Záhradnícka 19

Vstupné: 4 € / 3 € študenti, seniori, ZŤP

www.rkcpd.sk

Odporúčané akcie