Quantcast

Jedine koncert! B/Y Organism

Koncerty
Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi
Od do

Regionálne kultúrne  centrum v Prievidzi v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho  samosprávneho kraja a Hlavný partner Fond na podporu umenia vás pozývajú  na ďalší koncert v rámci cyklu Jedine koncert!

B/Y ORGANISM


Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi, Záhradnícka 19

streda 20. október 2021, 18:00 h

V zmysle semaforu pre kultúrne podujatia sa organizácia riadi protokolom základ.

Účinkujú

DANIEL BULATKIN – organ, klávesy & syntetizátor

KIRILL YAKOVLEV –  gitara, duduk & balalajka

Petr Nohavica –  bicie a perkusie

 

Vstupné 5 €


DANIEL BULATKIN

Už vo svojich 21 rokoch je Daniel Bulatkin jednou z vedúcich osobností mladej jazzovej generácie v Českej republike,  ktorý napriek svojmu veku už spolupracuje so svetovou jazzovou špičkou  (Ulf Wakenius, Gary Husband, Gergo Borlai, Tineke Postma, Justin  Faulkner a i.)

KIRILL YAKOVLEV

Kirill Yakovlev je multižánrový gitarista a skladateľ (v Čechách známy zo svojho projektu CIRILIC), ktorý má na svojom konte  už dva úspešné albumy. Toto duo spolupracuje s vysoko vyťaženými  európskymi bubeníkmi - Utsim Zimringom a Petrom Nohavicom.

 

B / Y Organism

sa  usiluje o vytvorenie nezabudnuteľných hudobných textúr a silných rytmov  za použitím klavíra aj organu; gitary, duduka aj balalajky; bicích,  perkusií i elektroniky. 

Inšpirovaní world music,  ambientom a bluesovú a jazzovou tradíciou, Organism predstavuje novú  syntézu žánrov a zvukov vo formáte organového tria.

Ich debutový  album "The New Beginning" vyšiel v júli 2020 pod hlavičkou prestížneho  rakúskeho vydavateľstva Alessa Records a žne chválu kritikov po celej  Európe aj v USA.


Hlavný partner podujatia Fond na podporu umenia: www.fpu.sk

S finančným príspevkom Hudobného fondu: https://www.hf.sk/

www.rkcpd.sk

Odporúčané akcie