Koncert Pressburger Klezmer Band a ich hostí

Žáner:
12.11.2013 - 19:00
Úžasné spojenie židovskej muziky s modernou!

Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi Vás pozýva na koncert skupiny Preßburger Klezmer Band, ktorá vyráža začiatkom novembra na svoje koncertné turné k unikátnemu programu VÝCHOD, v rámci ktorého navštívi šesť miest a medzi nimi aj Prievidzu!

A  práve my máme možnosť ako prví zažiť najväčšiu hudobnú udalosť tejto jesene, počas ktorej Preßburger Klezmer Band predvedú strhujúcu fúziu klezmeru spolu s folklórom národností žijúcich na východnom Slovensku (Rusíni, Poliaci, Srbi, Nemci, Maďari, Cigáni, Ukrajinci), vrátane slovenského folklóru. Jedinečný hudobno–tanečný projekt s veľavravným názvom VÝCHOD doplnia špičkoví tanečníci, ktorí so skupinou Preßburger Klezmer Band spolupracovali už v minulosti, ako napr. sólista bratislavskej Novej scény a člen známeho tanečného zoskupenia Credence Dávid Schimmer alebo sólistka Lúčnice Linda Luptákova. Na projekte VÝCHOD sa navyše aranžérsky podieľal aj známy slovenský folklorista a dvorný skladateľ súboru Lúčnica, Peter Jantoščiak. Zvyšné aranžmány mal na starosti bosniansky akordeonista Miroslav Vuković a členovia Preßburger Klezmer Band.

Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť vidieť naživo skupinu Preßburger Klezmer Band, ktorá vystúpi už 12. novembra 2013 o 19.00 h v Dome kultúry Prievidza. Vstupné je 8,00 € a vstupenky sú už v predaji v pokladni DK Prievidza! Bližšie informácie nájdete na www.kasspd.sk.

 

Hlavné menu