Štvrtok? Jedine koncert! Talent Transport & Kubo Ursiny

Žáner:
08.03.2018 - 18:00 - 19:30
V marci Vám ponúkneme hudobnú lahôdku. Trojica hudobníkov Vladislav Slnko Šarišský (klavír, spev), Marián Slávka (bicie), Filip Hittrich (basgitara) prichádza s druhým albumom s názvom Napospas. Kubo Ursiny vystúpi s blokom piesní z muzikálu Peter a Lucia.

Talent Transport

Hudobné zoskupenie Talent Transport prichádza s druhým albumom s názvom Napospas.

Trojica hudobníkov má za sebou pôsobenie v hudobných projektoch ako Hrana, Jana Kirschner, IMT Smile či Sound Like This. Kompozície ich vlastného albumu presahujú žánrové hranice medzi jazzom, art rockom, popom, ale aj súčasnou vážnou hudbou. V novom albume prezentujú prepracované, no zároveň neťaživé kompozície.

Zoskupenie tvorí Vladislav „Slnko“ Šarišský prinášajúci emotívne vokálne prevedenie spolu s hrou na klávesy. V priestoroch Cvernovky ho môžete vidieť účinkovať aj s Romanom „Harym“ Harvanom, s ktorým prearanžovali skladby kapely Bezmocná Hŕstka pre klavír a violončelo. Marián Slávka (bicie, vokály) sa od hrania s Andrejom Šebanom, Richardom Mϋllerom, Petrom Lipom a dlhoročného pôsobenia v IMT Smile, cez menej známe projekty M.A.F. trio a Žena s ovocím dostal až k zvučným menám nezávislej scény okolo Slnko Records (Tomáš Sloboda & Sounds Like This, Katarzia či Longital). Basgitarista Filip Hittrich je zároveň členom produkčného tímu štúdia Littlebeat a tiež pôsobí na pomedzí jazzovej a popovej scény (Dano Heriban, Sanyland, Mária Čírová, Celeste Buckigham a ďalší).

Účinkujú: Vladislav Slnko Šarišský - klavír, spev, Marián Slávka - bicie, Filip Hittrich – basgitara

 

Kubo Ursiny

Kubo Ursiny vystúpi s blokom piesní z muzikálu Peter a Lucia.

Jakub Ursiny sa narodil v Bratislave významnému hudobníkovi a filmárovi Deziderovi Ursinymu a matke Soni v roku 1977. Je absolventom VŠMU v odbore filmovej dramaturgie a scenáristiky, no krátko študoval aj na DAMU v Prahe. Okrem filmu sa aktívne venuje hudbe. Nahral album s kapelou Teatro Fatal. Jedna z piesní sa vyskytla vo filme Posledný autobus. Zložil aj kompletnú hudbu k ocenenému filmu Druhý život. Ako 15-ročný si zahral v snímke Všetko čo mám rád.
Dnes sa venuje hudbe svojho otca. Pomohol k vydaniu reedícií všetkých jeho albumov a v zoskupení Kubo Ursiny & Provisorium hrá piesne svojho otca. (zdroj informácií: https://www.csfd.cz/tvurce/62566-jakub-ursiny/)

Vstupné:

  • 8 €
  • zľavnené: 5 € seniori, študenti
  • 1 € ZŤP

štvrtok 8. marec 2018, 18:00
sála RKC v Prievidzi, Záhradnícka 19

Hlavný partner podujatia Fond na podporu umenia

Hlavné menu